Sepsiszentgyörgy négy középiskolájában, valamint Baróton és Kézdivásárhelyen egy-egy iskolában ballagtak szombaton a végzős diákok. Velük együtt idén közel ezerötszáz háromszéki fiatalnak csengetnek ki utoljára, ezren magyar osztályokban fejezik be középiskolai tanulmányaikat. A Plugor Sándor Művészeti Líceumban ötvenen búcsúztak a tanároktól, iskolatársaktól, barátoktól.
Iskolazászlóval járták körbe az udvart a zene-, képzőművészet- és drámatagozatos végzősök, a két magyar osztály székely ruhában, a román diákok ünnephez illő polgári öltözékben. Lőfi Gellért iskolaigazgató mesébe foglalta mondanivalóját, azt kívánta a ballagóknak, gazdálkodjanak okosan értékeikkel, tudásukkal, és segítsék azt, aki rászorul, mert aki ad, az kap is. Iliescu Edinda aligazgató románul és magyarul is szólt a diákokhoz, kiemelte, elnyert trófeájuk a művészetek szeretete és tanáraik megbecsülése.
Nagy Zoltán és Magyarósi Imola önkormányzati képviselők mindkét nyelven felolvasták Antal Árpád polgármester üzenetét, amely szombaton minden sepsiszentgyörgyi kicsengetésen elhangzott. A városvezető reményét fejezte ki, hogy a diákok az iskolapadból kilépve elég bátrak lesznek ahhoz, hogy merjenek, tegyenek és alkossanak. „Nem lehet mindig megtenni mindent, amit kell, de mindig meg kell tenni azt, amit lehet. Tegyetek magatokért és a közösségetekért mindennap. Mert amikor magatokért, az életetekért tesztek, a közösségért is dolgoztok. Ne várjatok senkire, ne várjatok semmire. Ragadjatok meg minden alkalmat arra, hogy a világot jobbá, szebbé, élhetőbbé tegyétek azzal, hogy jók vagytok abban, amit csináltok, mert ezzel alakítjátok a környezetet, a világot. Tegyetek meg mindent az álmaitokért, amit lehet.”
Az érték bennetek van, találjátok meg a kulcsot hozzá – köszöntötte a ballagókat Miklós Mária tanfelügyelő, aki arra hívta fel a diákok figyelmét, hogy a tanulás nem ér véget az iskolában, egy egész életen át tartó folyamat.
Búcsúztak a XII. osztályosok, búcsúztattak a tizenegyedikesek és az osztályfőnökök, majd átadták a díjakat. Az idei évfolyamelső Sibianu Andrea, ő kapta a helyi önkormányzat, a Romániai Magyar Pedagógusok Szövetsége, a Kiwanis Klub és az Ecou ifjúsági szervezet díját, a további tanulmányi és szakmai díjakat az osztályfőnökök adták át, és hárman (Kovács Emese, Claudiu Georgiţă és Székely Fruzsina Kitti) részesültek az Albert-Nagy István alapította Mentor-díjban, amelyet a közösségért kifejtett tevékenységért ítélnek oda a IX–XI. osztályos diákok szavazata alapján.
A kicsengetési ünnepség a Kovács Károly plébános által mondott áldással és a Sipos Zoltán vezette Eufónia kórus fellépésével ért véget.