Több fejlesztés zajlik párhuzamosan Zágonban. A befektetés több százezer lejre rúg, a község költségvetéséből biztosítják – tudtuk meg Kis József polgármestertől.
Legnagyobb megvalósításnak a polgármester azt tartja, hogy az Oláhfaluba és Rózsadombra vezető utcákat előkészítették aszfaltozásra, egy részen már az aszfaltot is leöntötték. Ugyancsak aszfalt kerül a román kultúrotthon melletti kis utcára. A munkálat 525 ezer lejt emésztett fel.
A központban, a park, a református templom várkertje körül megújították a járdákat. A régi járólapokat felszedték, helyettük térkővel rakták ki a gyalogosutat. Megújult a szabadtéri színpad is, oldalait kőlapokkal, felületét gránitlapokkal burkolták. A felszedett járólapokból új járdát építenek a központból a labdarúgópályáig. A községháza előtt felszámolták az oda nem illő, fémből és műanyagból épült pihenőhelyet, helyette faragott fából, terméskőből építettek méretesebb fedett padot.
A továbbiakban járműveik számára akarnak fedett megállóhelyet létesíteni. A község jelentős erőgépparkkal rendelkezik, három tűzoltóautó, útgyalu, tolólapos kotrógép, két kisbusz szerepel leltáron. A garázs a gyógyszertár és focipálya közötti üres telken kap helyet – mondta Kis József.