Kormányalakítás a Vajdaságban

2016. június 18., szombat, Világfigyelő

Három párt alkotja majd a vajdasági tartományi kormányt. A Pásztor István házelnökkel folytatott tegnapi tárgyalások eredményeként kiderült, hogy a Szerb Haladó Párt (SNS), a Szerbiai Szocialista Párt (SPS) és a Vajdasági Magyar Szövetség (VMSZ) vezeti a következő négy évben a Szerbiában levő tartományt, a vajdasági kormány pedig várhatóan már hétfőn megalakul.


 Az SNS Igor Mirovicot javasolta a tartomány kormányfőjének. Pásztor István azt mondta, nem esett szó a tartományi titkárságok elosztásáról, a szerb sajtó azonban tudni véli, hogy a VMSZ-nek egy hely jut, az oktatási, közigazgatási és nemzeti közösségi titkárságot továbbra is a legnagyobb délvidéki magyar párt vezetheti. Az április 24-ei tartományi választásokon a legtöbb szavazatot a korábban ellenzékben lévő jobbközép SNS szerezte meg. Aleksandar Vucic pártelnök a választások után azonnal kijelentette, hogy egyedüli biztos koalíciós partnernek csak a VMSZ számít, a többi párttal tárgyalni fog.
 

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 484
szavazógép
2016-06-18: Életutak - Csinta Samu:

Kövek becsülete, Háromszék hűsége (Beszélgetés Kisgyörgy Zoltán geológus-újságíróval)

Nyolcvanadik születésnapjához közeledik Kisgyörgy Zoltán. A régi idők nagy tanújával, a háromszéki bányaipar és helytörténet kimagasló szakértőjével, az utolérhetetlen mesélővel szűk évszázad villanásainak fényében fürdőztünk.
 
2016-06-18: Világfigyelő - :

Horvátországban előrehozott választások lesznek

Nem hoztak eredményt a kormányalakításról folytatott konzultációk Horvátországban – jelentette be Kolinda Grabar-Kitarovic államfő tegnap, miután hivatalában fogadta a tavaly novemberi választásokon a parlamentbe jutott pártok vezetőit.