A magyar labdarúgó-válogatott a portugálok elleni mai csoportmérkőzés eredményétől függetlenül bejutott a legjobb 16 közé a franciaországi labdarúgó Európa-bajnokságon. Ez azzal vált biztossá, hogy tegnap a C-csoportban a világbajnok német csapat 1–0-ra legyőzte az északíreket, így a szigetországi gárda három ponttal zárt harmadikként a csoportban. Mivel az A jelű kvartettben az albánok is három ponttal szerezték meg a harmadik helyet, Bernd Storck együttese már mindenképpen bekerül a négy legjobb továbbjutó harmadik közé. A magyar válogatott négy pontjával jelenleg vezeti az F-csoportot, amelyben elsőként, másodikként vagy harmadikként végezhet.
Moszkvában dühösek az orosz focicsapatra
Kitért az orosz válogatott Eb-kiesésének kommentálása elől tegnap Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője, de hozzáfűzte: pedig nagyon szeretné ezt megtenni. Mások viszont egészen odáig elmentek, hogy szélnek kell ereszteni a válogatottat, és tiszta lappal kell indulni. Peszkov szerint Vlagyimir Putyin elnök nem nézte a 3–0-s vereséggel végződött Oroszország–Wales mérkőzést, mert hétfő este éppen a szentpétervári Lenfilm filmstúdióban tett látogatást. Megjegyezte ugyanakkor, hogy a Lenfilm helyreállítása sokkal jobban fest, mint az orosz labdarúgók játéka. Dmitrij Medvegyev orosz miniszterelnök, aki gyakran osztja meg véleményét a közösségi oldalakon, most ezt az Eb-vel kapcsolatban nem tette meg. Magnyitogorszkban járva ugyanakkor arról értekezett, hogy a hétfői mérkőzés után nem maradt más, mint a nagyszerű teljesítményt nyújtó és játékosokat exportáló jégkoronggal foglalkozni. Dmitrij Szviscsev, a duma sport- és ifjúsági bizottságának elnöke az R-Szport hírügynökségnek nyilatkozva azt javasolta, hogy eresszék szélnek a válogatottat.
Meg akarták ölni Trumpot
Vádat emeltek egy férfi ellen, aki meg akarta ölni Donald Trumpot, a republikánusok várható elnökjelöltjét a szombati Las Vegas-i nagygyűlésén – közölte az NBC televízió és több amerikai hírforrás az amerikai titkosszolgálatra hivatkozva. Sandfordot a szombati nagygyűlésen tartóztatták le, miután meg akarta szerezni egy rendőr fegyverét, hogy – saját bevallása szerint – agyonlője Trumpot. Az ügyészég közölte, hogy a támadó brit állampolgár. Nem ez az első alkalom, hogy a választási kampányban Donald Trump életére törnek. Idén márciusban az ohiói Daytonában akarta megkéselni valaki a milliárdos üzletembert.