Az oroszok és a háború

2016. június 23., csütörtök, Világfigyelő

Az oroszok 56 százaléka lenne hajlandó megosztani jövedelmét hazájával háború esetén – derült ki az Összoroszországi Közvélemény-kutatási Központ (VCIOM) tegnap nyilvánosságra hozott felméréséből.


Az oroszok 39 százaléka jövedelmének negyedét is kölcsönadná az államnak katonai célokra, 17 százalék ennél kevesebbet hitelezne, 31 százalék semmit sem adna. A felmérés szerint a megkérdezettek 65 százaléka támogatná közeli hozzátartozóinak azt a döntését, hogy szükség esetén elmennének harcolni a háborúba.  A szociológusok szerint az elmúlt évek során egészében javult az oroszoknak a hazájukhoz való érzelmi viszonya, 36 százalék reményt, 32 százalék tiszteletet, 24 százalék szeretetet, 18 százalék pedig bizalmat érez hazája iránt. Minden tizedik orosz azonban csalódott az országban.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 918
szavazógép
2016-06-23: Világfigyelő - :

Oroszországot vádolják

Vaszil Hricak, az Ukrán Biztonsági Szolgálat (SZBU) vezetője tegnap annak a meggyőződésének adott hangot, hogy Oroszországból irányították a kijevi Majdan-tüntetők elleni 2014-es véres karhatalmi beavatkozást.
2016-06-23: Közélet - Demeter J. Ildikó:

Új tanács, új alpolgármester, új frakció (Sepsiszentgyörgy)

Kilencven percet tartott tegnap az új – június 5-én megválasztott – sepsiszentgyörgyi tanács és Antal Árpád polgármester beiktatása. A 21 tagú testületnek 15 RMDSZ-es, két EMNP-s, és két-két SZDP-s, illetve NLP-s tagja van, közülük nyolcan első mandátumukat kezdik: négy RMDSZ-es, mindkét liberális, egy szociáldemokrata és egy néppárti tanácsos; a másik néppárti, Bálint József volt alpolgármester két mandátumot az MPP színeiben vitt végig. Újdonság az is (bár nem meglepő, hiszen már a kampány idején bejelentették), hogy Sztakics Éva mellett (aki már 2004 óta tölti be ezt a tisztséget, most is egyhangúan újraválasztották) Tóth-Birtan Csaba, a Tega Rt. vezérigazgatója lett a második alpolgármester (Tischler Ferenc helyére lépve), és hogy a négy román tanácstag egy közös frakciót alakított (egy frakcióhoz legalább három tanácstag kell, de az elmúlt nyolc évben a most visszalépett Mădălin Guruianu sokszor szavazott a magyar többséggel). Az ülésen a megyei tanács szintén tegnap  beiktatott vezetői mellett több civil érdeklődő is részt vett.