Bő hárommillió lejjel többe kerül a baróti ülepítőállomás építése, mert az a technológia, amellyel a 2007-ben készített előtanulmányban számoltak, időközben meghaladottá vált, s csak korszerűbb, az EU-s követelményeknek megfelelő létesítményt lehet építeni. A többletkiadás nem a városházát terheli majd – nem is tudna ekkora terhet vállalni –, hanem a fejlesztési minisztériumot – hangzott el a legutóbbi tanácsülésen.
A víztisztítóház és ülepítőállomás építését, valamint a vízhálózat modernizálását magába foglaló beruházáshoz 2007-ben készültek el a tervek, majd lebonyolították a kivitelezés odaítéléséről szóló versenytárgyalást. A kiinduló érték 19,5 millió lej volt, ez a licitnek köszönhetően 14 millió lej alatti összegre csökkent. Az ülepítőállomásra vonatkozó elvárások azonban 2009-ben megváltoztak, korszerűbb műszaki megoldást követelnek, s így az ár is hatalmasat nőtt.
Barót polgármestere, Lázár-Kiss Barna András az ülésen úgy fogalmazott, bár jelentősen többe kerül a fejlesztés, azt semmiképp sem a városnak kell fedeznie: részben azért, mert a licit miatt annyit csökkent az ár, hogy most megnövelve is „belefér” a keretbe, másrészt az alapszerződés értéke bizonyos esetekben akár ötven százalékkal is emelhető. „Mi nem hibáztunk, csak a megváltozott feltételeknek próbálunk megfelelni. Éppen ezért a többletkiadást a fejlesztési minisztériumnak kell fedeznie, hiszen igencsak nyomós érvek miatt lett magasabb az ár. Szerintem nem lesz fennakadás: a szerződéshez mellékletet készítünk, és a beruházás a tervek szerint folytatódik, azaz a 2018-as határidőig mindent elvégzünk” – nyilatkozta a városvezető.