Orosz kommandósok akcióban

2016. augusztus 18., csütörtök, Világfigyelő

Egy észak-kaukázusi, kabard- és balkárföldi iszlamista terrorszervezet négy feltételezett tagjával végeztek tegnap Szentpéterváron orosz kommandósok. A hivatalos közlemény szerint a Szövetségi Biztonsági Szolgálat emberei egy 15 emeletes lakóház egyik lakásában négy körözött személyt próbáltak meg őrizetbe venni, akik azonban ellenállást tanúsítottak és tüzet nyitottak.


A tűzharcban a kilencedik emeleti lakásban tartózkodó mind a négy ember életét vesztette. A lakásban lőfegyvereket és robbanószert foglaltak le. Orosz sajtóértesülések szerint az Iszlám Állam terrorszervezet követőjévé vált banda vezetőjét, a 25 éves Hizir Lihovot vasárnap lőtték le a Kavkaz autópályán egy rendőrautó elleni támadás közben. Az ő személyes tárgyainak átvizsgálásakor bukkantak a kabard-balkár hatóságok olyan nyomokra, amelyek a szentpétervári panelházhoz vezettek.
 

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 649
szavazógép
2016-08-18: Világfigyelő - :

Amerikai intés Koszovónak

A Szerbiával fenntartott kapcsolat rendezésére, a Montenegróval fennálló határvita lezárására, valamint a koszovói szerb önkormányzatok közösségének megalakítására szólította fel a koszovói politikusokat pristinai látogatása során Joe Biden, az Egyesült Államok alelnöke.
2016-08-18: Világfigyelő - :

Horvátország nem enged

Horvátország mindaddig gátolni fogja Szerbia európai uniós csatlakozását, amíg Belgrád vissza nem vonja azt a törvényt, amely lehetővé teszi, hogy olyan vádlottakat állítsanak bíróság elé, akik nem Szerbiában követtek el bűncselekményeket – mondta Zoran Milanovic, a horvát Szociáldemokrata Párt elnöke és miniszterelnök-jelöltje tegnap Zágrábban, hangoztatva, hogy szükség esetén Zágráb is hasonló törvényt fog alkalmazni.