A baróti autóbusz-állomás használatáért nem minden közszállítási vállalat hajlandó fizetni, ez pénzkiesést jelent működtetőjének, a Transloc Rt.-nek. Benedek Csaba igazgató kilátásba helyezte: ha a következő napokban nem változik a helyzet, a nagyszebeni ellenőrző szervek segítségét kéri a helyzet orvoslásához.
A buszállomást működtető Transloc Rt. és a személyszállító vállalatok közötti ellentét tavasz óta áll fenn: az addig mindenki által szabadon használt állomást bekerítették, területére pedig csak azokat engedik be, akik szerződésben vállalták, hogy behajtásonként – attól függően, hogy megyei vagy megyeközi járatról van szó – 0,8, illetve 0,9 eurót fizetnek. A napi rendszerességgel betérő vállalatok közül – Kolumbán, Transptur, Capitaly, Bálint Trans és Csavargó – csak az első kettő kötött megállapodást, a Capitaly a szerződéseket elvitte, s ígérte, mihamarabb visszaviszi aláírva, a Bálint Trans és a Csavargó drágállta a díjat, és nem szerződött.
Június elején a marosvásárhelyi cég tulajdonosa, Bálint József a Háromszéknek azt mondta: „Piacgazdaságban élünk: ha valami megéri, fizetünk érte, ha nem, lemondunk róla. Jelen pillanatban a barótiaknak nem lenne szabad mereven ragaszkodniuk olyan díjszabáshoz, ami nem ér annyit, amennyit kérnek érte” – fogalmazott Bálint József.
Főnökükkel értettek egyet a Bálint Trans sofőrjei is, mondván, kevés a Baróton felszálló utas, a meglehetősen borsos behajtási díjért pedig semmi olyan szolgáltatásban nem részesülnek, ami ezt megalapozná. „Nem látom, hogy változott volna valami is: mindössze egy gyenge kerítést tettek, két táblára kézzel kiírták, hogy Peron 1 és Peron 2, de továbbra is aszfaltozatlan térre kell behajtanunk, az úgynevezett peronok nincsenek fedve, az iroda nem működik, így felvilágosítást sem kaphatnak az utasok. A semmiért akarnak havi bő ezer lejt a cégünktől” – mondotta egyikük.
A helyzet több mint két hónap alatt sem változott: a Capitaly nem vitte vissza aláírva a papírokat, a Csavargó és a Bálint Trans pedig nem hajt be az állomásra, annak közvetlen közelében, a Profi előtt vagy környékén állnak meg. Benedek Csaba szerint a helyzet tarthatatlan, a cégek ellenkezése miatt havonta két-háromezer lej kieséssel kell számolnia, s ha a hónap végéig nem történik változás, az illetékesekhez fordul segítségért. „Mindegyikükkel próbáltam megegyezni, de nem sikerült. Pedig igazán megérthetnék, számukra sem jelenthet hosszú távú megoldást, hogy az állomáson kívülről vegyék fel utasaikat. Abban bízom, hétfőig meggondolják magukat, s nem kell feljelentést tennem” – jelentette ki az igazgató.