Megmozgatta a város fiataljait az ötödik alkalommal megszervezett Kézdivásárhelyi Diáknapok, az esztendő legnagyobb ifjúsági rendezvénye, amely alaposan próbára tette a nyolc benevezett csapat – több mint háromszáz diák – rátermettségét, kreativitását, ügyességét.
A csütörtöki megnyitón felszólalt Szöllősi Tamás, a Kézdivásárhelyi Ifjúsági Szervezet vezetője, a rendezvény főszervezője, aki azt kívánta a fiataloknak, hogy érezzék jól magukat a diáknapokon, hiszen nekik és róluk szól. Ezt követően Oltean Csongor, a Háromszéki Ifjúsági Tanács (HÁRIT) elnöke hangsúlyozta, az ilyen alkalmak kiváló lehetőséget jelentenek, hogy a fiatalok megismerjék egymást, és megtanuljanak csapatban dolgozni, ez pedig később is hasznukra válik. Végül Fejér László Ödön parlamenti képviselő látta el jó tanácsaival a diáknapok résztvevőit, arra biztatva őket, hogy próbáljanak álmodni, majd valósítsák is meg álmaikat, hiszen a fiatal nemzedék nagy értéke a társadalomnak.
A megnyitó után a benevezett csapatok végigvonultak a Gábor Áron téren, csapataik nevét és különböző rigmusokat skandálva. A felvonulást a bemutatkozók követték, este karaokében tehették próbára hangjukat, végül a város különböző pontjait körbejárva változatos feladatokat kellett végrehajtaniuk. A pénteki program gyűjtögetéssel indult, a csapatok egy negyvenes listát kaptak különböző tárgyakról, amelyeket megadott időn belül kellett megkeresniük és a szervezőknek adniuk. Délután a Zarah Moden és a New Fashion ajándékaként először tartottak a céhes városban buborékfoci-bajnokságot a sportcsarnok melletti téren. A Fashion csapata bemelegítésként a szervezők csapatával, majd a nyertes csapat gyerekeivel mérte össze tudását. Este Dj PedoBear zenéjére bulizhattak a fiatalok.
A szombat métázással kezdődött, majd focibajnokságot tartottak, ahol a játékosoknak rögbilabdával kellett gólt rúgniuk. A sportpróbák után eszességüket bizonyították a csapatok egy kvízjátékon. Délután számháború zajlott a Molnár Józsiás parkban, majd csapágyszekér-verseny következett, ahol a versenyzők saját építésű járműveikkel vettek részt. A harmadik nap közösségi játékokkal zárult.
Az utolsó napra reggeli tornával melegítettek a fiatalok, majd bográcsolás következett, a versenyzők finomabbnál finomabb pityókatokánnyal igyekeztek elnyerni a zsűri tetszését. Főzés közben stafétajátékokra is jutott idő, amelyek egyben a diáknapok utolsó próbáját is jelentették. A rendezvény a sZempöl zenekar fergeteges koncertjével, illetve eredményhirdetéssel zárult. Az első helyet a Buszuállók csapata szerezte meg, díjuk egy brüsszeli utazás Sógor Csaba és Winkler Gyula európai parlamenti képviselők jóvoltából. A második helyen a HOLD-On végzett, ők a bálványosi kalandparkba nyertek belépőt, a harmadik helyezett SLAPNUTS pedig airsoft játékban próbálhatja ki magát.