A szem nevű társadalmi, irodalmi és kritikai platform szerzőit is vendégül látta a pulzArt, a Kolozsváron élő fiatalokból álló alkotói csapat pénteken Foci és forradalom, szombaton Szemet szemért: erőszak és nyilvánosság, vasárnap pedig Utcapolitika: város-kép-rombolás címmel tartott beszélgetéseket Sepsiszentgyörgyön, három különböző helyszínen: a színházbüfében, a Teinben és a Hostel Pubban.
Az első találkozó előadói, Pap Zsolt, Benke András és Hart Edina a sport napjainkban betöltött társadalmi szerepéről beszéltek abból a megállapításból kiindulva, hogy a sport történetileg a különböző népek, társadalmi csoportok közötti erőszakos szembenállás és harc békés versengéssé való leképeződése, és mint ilyen, az úgynevezett maszkulin értékek – „bátorság, erő, kitartás” – hordozója. A beszélgetés folyamán a test mediatizáltsága, az egyenjogúsítási törekvések, a reprezentáció és imázsépítés, valamint ezek anyagi vonzatai is terítékre kerültek, érdekes tudnivalók hangzottak el például azzal kapcsolatosan, hogy a sportteljesítmény mellett mi mindentől függ még egy sportoló kivásárlási ára.
A második vitaindító előadást Gegő Virág és Borbély András tartotta. Az elméleti alapfogalmak tisztázása után érdekes témákat próbáltak körüljárni: az erőszak személyes és intézményes formái, a hatalom által képviselt és az ellene irányuló erőszak, az agresszió különböző megnyilvánulásainak jogosultsága, a törvény és erőszak egymáshoz való viszonya.
A harmadik nap előadásai újra érdekes témákat érintettek: a popkultúra és politika viszonyáról, ezen belül pedig a magán- és nyilvános lét egymásba való áthajlásairól Beyoncé és Lady Gaga példáit elemezve Kész Orsolya beszélt röviden, a metropoliszok városképéről és azok rendezési elveiről, tendenciáiról Márton-Simon Anna tartott rövid előadást, a városbeli közvetlen érzékelésről és konstruált valóságról, a valóságkeltés eszközeiről és a paradoxonok egymásba ágyazódásáról Heletya Orsolya fejtette ki gondolatait.
Mindegyik beszélgetés izgalmasnak ígérkezett, de a felvezető gondolatok után nem alakultak ki igazi viták, az elvek, nézetek alig ütköztek egymással. A témák kínálták az elmélyülés lehetőségét, de a megközelítésmód annyira távolságtartó volt, hogy gátolta a hallgatók személyes implikációját. Talán jövőre megtörik a jég.