A hazugság is ölhet

2016. október 11., kedd, Belföld

Egyszerű indítványt nyújtott be tegnap a képviselőházban az SZDP Raluca Prună igazságügyi miniszter ellen, A hazug­ság is ölhet címmel. Liviu Dragnea pártelnök szerint a miniszter a parlament előtt magyarázhatja majd meg a börtönök kapcsán tett nyilatkozatait. Raluca Prună saját bevallása szerint azt hazudta az Emberi Jogok Európai Bíróságának, hogy a kormánynak csaknem egymilliárd euró áll rendelkezésére hét börtön számára, holott ez a pénz valójában nem létezik. A törvény értelmében a kormány nem köteles leváltani a minisztert még akkor sem, ha a parlament elfogadja az egyszerű indítványt.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 521
szavazógép
2016-10-11: Belföld - :

Visszalépés

Nagy többséggel fogadta el tegnap a szenátus az oktatási törvény plágiumra vonatkozó cikkelyeinek módosítását olyan formában, amelyet a kormány és Klaus Iohannis államfő – aki egyszer már visszaküldte a törvénytervezetet a par­lamentbe – is visszalépésnek minősített. A jogszabály szövege végleges, már csak az alkotmánybíróságon lehet megtámadni. Az egyik legfontosabb változás, hogy a plágiumgyanús doktori dolgozatok elbírálását a dok­tori címet kibocsátó egyetemre bízzák; a Cioloş-kormány által létrehozott testület – amely Victor Ponta és Gabriel Oprea ügyében is megállapította a plágiumot – ezentúl csak fellebbviteli fórum lesz.
2016-10-11: Világfigyelő - :

Idegen népességet nem lehet betelepíteni (Alaptörvény-módosítás)

Beterjesztette tegnap az Országgyűlésnek Orbán Viktor miniszterelnök az alaptörvény módosítását kezdeményező javaslatát. A változtatás értelmében bekerül az alaptörvénybe, hogy Magyarországra idegen népesség nem telepíthető be.