Elhalálozás

2016. október 13., csütörtök, Elhalálozás

Mély fájdalommal tudatjuk, hogy a szeretett édesapa, nagytata, após, dédnagytata,
özv. vitéz VERES ­JÁNOS
95 éves korában hirtelen elhunyt.
Temetése 2016. október 14-én, pénteken 13 órakor lesz a vártemplomi ravatalozóháztól.
Részvétfogadás a temetés előtt egy órával.
Pihenése legyen csendes, emléke áldott.
Szerettei
18415

Köszönetnyilvánítás
Csendes gyászunkban köszönetet mondunk a vigasztaló szavakért, a részvétért mindazoknak, akik KOVÁCS ETELKA (szül. SZABÓ) temetésén részt vettek, sírjára virágot helyeztek.
A gyászoló család
4295184
Megemlékezés
Fájó szívvel emlékezem férjemre,
KÁDÁR ­GYULÁRA halálának első évfordulóján. Pihenése ­legyen csendes, emléke ­áldott.
Özvegye
3528/b
Hiába borul rád a temető csendje, szívünkben élni fogsz mindörökre. A halál nem jelent feledést és véget, amíg élnek azok, akik szerettek téged. Téged elfeledni soha nem lehet, meg kell tanulni élni nélküled. Csak az hal meg, akit elfelejtenek, örökké él, akit nagyon szeretnek. Szívünk soha el nem múló szeretetével emlékezünk KÁDÁR ­GYULA történészre halálának első évfordulóján. Pihenése legyen csendes, emléke áldott.
Lánya, veje és unokái
42951963
Hiányát örökké érezve és áldott emlékét szívünkben őrizve emlékezünk a bodoki ­VÁRDÓ IMRÉNÉ ­CSOMÓS KLÁRÁRA halálának első évfordulóján. Pihenése legyen csendes, emléke áldott.
Szerettei
4295195

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 575
szavazógép
2016-10-13: Mi, hol, mikor? - :

Mi, hol, mikor?

VII. Székelyföld napok
A Kovászna megyei program: ma 10 órától Kisbaconban a Közösségi Házban és a vízi malomnál A házikenyér útja – csernátoni iskolások magyar nyelvű programja; 11 órától Sepsibükszádon a Művelődési Házban a Cimborák Bábszínház A rest legényről – magyar népmese alapján készült bábjátékát játssza; 18 órától Sepsiszentgyörgyön a Lábas Házban megnyitják Ioan Horvath Bugnariu Litho című kiállítását.
Pénteken 10 órától Kovásznán a Városi Művelődési Házban Népi Mesterségek Napja – mesterségbemutatók és néprajzi kiállítás, 11 órától Rétyen a sportteremben a Cimborák Bábszínház: A rest legényről – magyar népmese alapján készült bábjátékot játssza; 12 órától Csernátonban a Malomkertnél, a Haszmann Pál Múzeumban A házilaska útja – Kézdiszéki Családi Házak lakói (25 fő) – magyar nyelvű program; 18 órától Kézdivásárhelyen a Báró Wesselényi Miklós Városi Könyvtárban a csíkszeredai Bookart Kiadó estje; 19 órától Kézdivásárhelyen a Vigadó Művelődési Házban a 3. Székelyföldi Dokumentumfilm Szemlére beérkezett filmek vetítése; 19 órától Kökösben a kultúrotthonban a 3. Székelyföldi Dokumentumfilm Szemlére beérkezett filmek vetítése; 19 órától Nagyborosnyón a kultúrotthonban Zeng a lélek, zeng a szó…, a sepsiszentgyörgyi Százlábú Néptáncegyüttes folklórműsora; 20 órától Ikafalván a Művelődési Házban a Pódium Színjátszó Társulat Rejtő Koktél címmel – Rejtő Jenő-bohózatokat ad elő; 20 órától Bölönben a kultúrotthonban a Kis-Balaton Táncegyüttes (Magyarország, Balatonszentgyörgy), Kék Virág Néptánccsoport (Bölön) és a Harmónia Kamarakórus (Sepsiszentgyörgy) előadása.
A részletes programot a www.szekelyfoldnapok.ro honlapon is lehet követni.
2016-10-13: Sport - Miska Brigitta:

Villanyfényes kupameccs: itthon vagy Brassóban? (Labdarúgás)

Az öt éve alakult Sepsi OSK mérföldkőhöz érkezett, hiszen a Román Kupa tizenhatod döntőjébe jutott, így újra bebizonyosodott, hogy a kitartó munkának van eredménye. Mint ismert, a piros-fehér mezeseknek az I. ligás Craiova csapatával kell megmérkőzniük a nyolcaddöntőbe jutásért. Eddig sepsiszentgyörgyi csapat nem játszhatott hivatalos mérkőzést ilyen kaliberű ellenféllel, amely jelenleg az I. ligás labdarúgó-bajnokság második helyén áll, és az egyik legjobb formában levő csapat, így kijelenthetjük, hogy az ország egyik legerősebb és legnagyobb szurkolótáborral rendelkező alakulata látogatna Sepsiszentgyörgyre. Csakhogy ezt több tényező akadályozza.