LabdarúgásBrassóban lesz a kupameccs

2016. október 15., szombat, Sport

Jóllehet a támogatók segítségével sikerült összegyűjteni a 32 ezer euró egy részét, amit a szolgáltató kért a mobil villanyfényes berendezések használatáért, és a Sepsi OSK vezetősége tegnap jelezte a Román Labdarúgó-szövetségnek, hogy sikerült megoldani a mérkőzéssel kapcsolatos közvetítési problémákat, így az MSC Stadionban rendeznék október 25-én este háromnegyed kilenckor a Craiova elleni kupameccset, néhány órával később egy újabb abszurd követelés miatt Diószegi László kénytelen volt tudomásul venni, hogy Brassóban kell lebonyolítani a találkozót.

  • A Tineretului Stadionban léphet pályára a Sepsi OSK
    A Tineretului Stadionban léphet pályára a Sepsi OSK


A mérkőzés közvetítési jogát eredetileg a Pro TV kapta meg, amely továbbadta a műsorszórás lehetőségét a Digi tévétársaságnak. A tévétársaságok általában 1000 lux (fotometriai mennyiség, a megvilágítás mértékegysége) fényerősséget kérnek a műsorsugárzáshoz, amit a villanyfényes berendezést biztosító olasz cég minden probléma nélkül tudott volna teljesíteni. A történetben a csavart a Pro TV szolgáltatta, amely annak ellenére rögzíteni akarja a meccset, hogy nem közvetíti élőben. Nekik már 1500 lux megvilágítás szükséges, amit az olasz cég nem tudott vállalni, mert a Foresta Suceava–Steaua összecsapáshoz is ők szolgáltatják a villanyfényt, így nem lenne elegendő felszerelésük mindkét mérkőzésre.
Diószegi László nagyon sajnálja, hogy ilyen abszurd probléma miatt nem lehet Sepsiszentgyörgyön a mérkőzés, viszont szeretnék, ha Brassóban is a lehető legtöbben szurkolnának majd a piros-fehér mezeseknek. Ezért ingyenes buszjáratokat biztosítanak a Cenk alatti városba. (miska)

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 514
szavazógép
2016-10-15: Sport - :

A Sepsi FC nyerte a háromszéki rangadót (Teremlabdarúgás, I. liga)

A Sepsi FC győzelmével zárult tegnap az élvonalbeli futsalbajnokság hetedik fordulójának háromszéki rangadója.
2016-10-15: Sport - :

Sportolóink a hétvégén

Cselgáncs. A kézdivásárhelyi Nagy Mózes SK sportolói komoly erőpróba előtt állnak, hiszen ma és holnap Szörényváron rendezik meg az U11–13–15-ös korosztály számára kiírt földharc országos bajnokság döntőjét. A Veres László által irányított csapat hat – Bardocz Mátyás, Mar­thi Áron, Szima Tamás, Borcsa Félix Lehel, Deák Róbert, Baricz Örs – dzsudokát nevezett a megmérettetésre, s bízunk abban, hogy a háromszéki legények éremmel vagy éppen érmekkel térnek haza. Sok sikert, fiúk!