Inkább politizál

2016. október 27., csütörtök, Belföld

Lemondott Cristian Ghinea Európai Alapokért felelős miniszter, mivel úgy döntött, hogy a Mentsétek meg Romániát Szövetség jelöltjeként indul a december 11-ei parlamenti választásokon.


Dacian Cioloşt kormányfő már korábban bejelentette: támogatja, hogy miniszterei törvényhozói mandátummal próbálják megkezdett munkájukat folytatni, szakpolitikai elképzeléseiket a továbbiakban gyakorlatba ültetni, de távozniuk kell a kormányból, ha indulnak a választásokon. Cioloş egyéves mandátuma alatt tucatnyi minisztert cserélt le, de a legutóbbi váltáskor – amikor korrupciógyanúba keveredett belügyminisztere mondott le – bevallotta, egyre nehezebb ilyen rövid időre helyettest találnia. Az Agerpres hírügynökség hivatalos forrásokból úgy értesült, Dragoş Cristian Dinu államtitkárt nevezhetik ki Cristian Ghinea helyére.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 521
szavazógép
2016-10-27: Belföld - :

Az Egyesült Államok bátorítja a korrupció visszaszorítását

Erősíteni fogja az Egyesült Államok és Románia kapcsolatát az, ha a választások után alakuló kormány összetétele a feddhetetlenség és hozzáértés elvét tükrözi – mutatott rá Hans Klemm, az Egyesült Államok bukaresti nagykövete a News.ro hírügynökségnek adott, tegnap publikált interjújában. A diplomata teljes támogatásáról biztosította Klaus Iohannis államfő azon állásfoglalását, miszerint „Romániában nem fog kormányalakítási megbízást kapni elítélt vagy bűnvádi eljárás alatt álló politikus”.
2016-10-27: Belföld - :

Ponta kivétel

Victor Ponta volt miniszterelnök, a Szociáldemokrata Párt (SZDP) jelenlegi parlamenti képviselője hivatalosan is a párt jelöltjévé vált a december 11-ei parlamenti választásokon, annak ellenére, hogy bírósági eljárás zajlik ellene, a párt etikai kódexe szerint pedig ilyen esetben nem lehetne jelölt.