Elégedetlenek a biztosítók

2016. november 4., péntek, Belföld

A Biztosító és Viszontbiztosító Társaságok Romániai Egyesülete szerint a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítási (RCA) kötvények árának maximálása sérti a szabad versenypiac elvét, ezért az egyesület panasszal fordult az Európai Bizottsághoz. A szervezet közleménye értelmében a kormány által szerdán elfogadott rendelet, amely megszabja az RCA-kötvények árának felső határát, szembemegy a biztosítási és viszontbiztosítási üzleti tevékenységet szabályozó európai parlamenti és tanácsi irányelvvel, ugyanakkor megszegi az Európai Unió működéséről szóló szerződés előírásait.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 1049
szavazógép
2016-11-04: Belföld - :

A magyar iskola miatt vizsgálják

Őrizetbe vették a korrupcióellenes ügyészek a Maros megyei főtanfelügyelőt. Ştefan Someşan ellen több ügyben is vizsgálat zajlik: egyik a marosvásárhelyi II. Rákóczi Ferenc Római Katolikus Teológiai Líceum létrehozásával kapcsolatos.
2016-11-04: Belföld - :

Hírsaláta

EMIL BOCOT IS KIHALLGATTÁK. Kihallgatta tegnap a korrupcióellenes ügyészség Emil Bocot, Adriean Videanut és Ion Aritont Vasile Blaga ügyében. Az egykori Demokrata-Liberális Párt (DLP) tagjait – akik a Blaga ellen felhozott vádak idejében miniszterelnöki, illetve miniszteri tisztségeket töltöttek be – tanúként idézte be az ügyészség. A feltételezett bűncselekmény Blaga belügyminisztersége alatt történt. A hatóság szerint ugyanebben az ügyben Ştefan Gheorghét, az azóta a Nemzeti Liberális Párttal összeolvadt DLP akkori alelnökét, Piatra Neamţ polgármesterét, valamint Bedrilă Horaţiu Bruno üzletembert is gyanúsítják. A gyanú szerint Blaga 2011 és 2012 között összesen 700 ezer eurót, a DLP pedig 25 millió eurót kapott azért, hogy bizonyos személyeket nevezzenek ki állami vállalatok élére, akik aztán olyan cégeket részesítettek előnyben megbízatásokkal, akik támogatták a pártot. (Transindex)