Tárlat nyílt az utolsó királykoronázásról

2016. december 16., péntek, Magazin

A Szent István koronájának sugárzó fénykörében... című, Boldog IV. Károly, az utolsó magyar király koronázásának 100. évfordulója alkalmából rendezett kiállítás nyílt szerdán a budavári Nagyboldogasszony-, közismert nevén Mátyás-templomban.


A tárlaton láthatók a koronázáson használt tárgyak, mint például a királyi pár két-két trónszéke, a szertartáskönyv, a koronázásra készült és a Szent Korona hordozására használt bársonypárna. A megnyitón jelen volt Habsburg György, Boldog IV. Károly uralkodó unokája és Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek is. November végén kültéri mellszobrot állítottak IV. Károlynak Budapesten. Akkor Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes ünnepi beszédében kiemelte: a rendszerváltozást követően is közel két évtizednek kellett eltelnie, hogy a háború utáni történelemtanítás elferdített szemléletén átlépve, elhallgatott fejezetei­ről nyugodtan, tényszerűen lehessen beszélni. Az 1945 utáni rendszer szemében szálka volt minden olyan alkotás, amely nem felelt meg ideológiájuknak. A Habsburg-szobrokat az elsők között távolították el helyükről. IV. Károly magyar király megkoronázásának századik évfordulóján mindenképpen méltó, hogy ezt az adósságot leróják – mondta Semjén Zsolt.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 591
szavazógép
2016-12-16: Sport - :

Görbiczék döntetlennel búcsúztak (Kézilabda, Európa-bajnokság)

A magyar női kézilabda-válogatott szerda este utolsó mérkőzését játszotta a svédországi Európa-bajnokságon. A Kim Rasmussen által irányított csapat a második középdöntős csoport harmadik fordulójában az olimpiai bajnok oroszokkal csapott össze, és jó játékkal sokáig győztesnek tűnt, de az oroszoknak sikerült felzárkózniuk, így pontosztozkodással zártak.
2016-12-16: Magazin - :

A Vaslady a legnagyobb hatású nő

Margaret Thatcher (1925–2013) brit miniszterelnök az első a BBC Radio 4 csatorna azon listáján, amelyen a nők életére az elmúlt 70 évben legnagyobb hatást gyakorló nők szerepelnek.