A 2016-os esztendőt nevezhetnénk a nagy sportesemények évének, hiszen a tavaly zajlott a riói olimpia és a labdarúgó Európa-bajnokság is. Az aktív sportolás egészséges, de sokszor a szurkolás is jót tesz a résztvevőknek, megmozgatja a drukkerek izmait. A sportrajongók is összemérik néha erejüket, ilyenkor a vesztesek a kórházban, a győztesek a rendőrségen végzik, ahol tevékenységüket elsősegéllyel, illetve büntetéssel jutalmazzák. De a tévénézők is sportolnak, hiszen minden győzelmet érő teljesítmény láttán a harcos néző felugrik a tévé előtt, tapsol, levegőbe bokszol vagy más kézmozdulatokat, esetleg pohár-, vagy sörösüveg-emeléseket végez, és köztudott: minden mozgás félegészség.
Más tömegsportok gyakorlása tekintetében sem panaszkodhatunk, hiszen 2016-ban embermilliók vettek részt aktív szereplőként, például táv- vagy közel-gyaloglásban olyan küzdelmekben, mint az amerikai elnökválasztás, az angol brexit, s az olasz-, vagy magyarországi népszavazás, és többeket megmozgattak a romániai parlamenti választások is. Ezen alkalmakkor sokan (de nem elegen) aktív választói vagy szurkolói magatartást tanúsítottak. Az amerikai elnökválasztást Donald Trump nyerte, aki kiütötte a Fehér Házból Hillary Clintont. A most utolsó napjait elnökként töltő, utolsókat rúgó Barack Obama maradék erejét összeszedve 35 orosz diplomatát rúgott ki az Egyesült Államokból. Putyin ehhez képest sportszerűségre törekvően nyilatkozta, nem alacsonyodott le Obama szintjére, és nem tervezett ellentámadást az elszenvedett sérelem miatt. Közben a volt kubai vezér, Fidel Castro megelégelt sportot űzni a hatalomból, és feladta a küzdelmet. Sok összeesküvést túlélt, de ezt az utolsót, amit a halál szőtt ellene, már nem tudta kivédeni. Bár ki tudja, lehet, hogy Obama elnök 2016-os kubai látogatásakor elvitte neki nagy titokban az utolsó kenetet, amit az amerikai titkosszolgálat boszorkánykonyháiban főztek ki számára.
A sportszerűség szellemében számos népszavazás zajlott Európa-szerte. A brit szavazók Nagy-Britanniát ütötték ki az Európai Unióból, így miniszterelnökük, David Cameron is bedobta a törülközőt, akárcsak a sikertelen olasz népszavazás után a miniszterelnök Matteo atya, Renzi is. Az ilyen sportokban a magyarok a legjobbak, hiszen a sikertelen népszavazásból egyedül Orbán Viktornak sikerült sikert kovácsolnia, és továbbra is minden fegyverét bevetve harcolnia a bevándorlók és Brüsszel ellen. Más államfők viszont feladták a küzdelmet. Bár a francia Hollande elnök is nagyon harciasan küzdött a terrorizmus ellen, végül is, úgy néz ki, ijedtét vette, és nem indul egy következő menetben, az elnökválasztáson. Tovább küzd a török elnök, Erdogan, akit a katonák hiába akartak elpuc(cs)olni láb alól, s most a hatom visszavág. A végjátékban hatékony tisztogatásba kezdett, ezért sűrűn hullnak a fejek, és úgy néz ki, lassan minden ellenségét kiüti. Korábban a törökök lelőttek egy orosz katonai repülőgépet, amit Putyin eléggé zokon vett, de aztán Erdogannal elszívták a békepipát. Némi szemet csípő füst keveredett a békepipa égéstermékébe, amikor Törökországban egy merénylő orvul lelőtte az orosz nagykövetet.
Nálunk a vörösmezes szocdemek verték el a hatalom közeléből ellenfeleiket. Győzelmük után tovább folyt az iszapbirkózás Iohannis és a győztesek közt. Az elnök az időhúzás taktikáját választotta, de végül ő is bedobta a törülközőt, és megbízta kormányalakítással a szociáldemokraták jelöltjét, Sorin Grindeanut. Sorinnak könnyű, mert saját fejétől nem kell semmit tennie, csak edzője, Liviu Dragnea útmutatásait kell követnie. Az RMDSZ csak sport- és politikarajongóként vesz majd részt a további küzdelmek szemlélésében, és úgy néz ki, mindig a győzteseknek fog drukkolni, remélve, hogy köszönetként valami majd csak csurran-cseppen. Például szurkolásáért hálából megengedik neki, hogy saját székely zászlót lobogtasson a nagy román arénában.