Amerika miatt aggódik az EU

2017. február 1., szerda, Világfigyelő

Az Európai Uniót még soha sem fenyegette akkora veszély, mint most, a világhelyzet megváltozása miatt – üzente Donald Tusk, az Európai Tanács elnöke a tagállamok vezetőinek küldött egyik tegnapi levelében, a nem hivatalos máltai EU-csúcstalálkozó közeledtével, a legfőbb fenyegetések sorában említve meg a Donald Trump vezette új amerikai kormány „aggasztó nyilatkozatait”.


Egyszerre több olyan veszélyforrással kell szembenézni, amelyek korábban nem léteztek, vagy nem ilyen szinten: „a tengereken egyre magabiztosabb” Kína, Oroszország agresszív politikája, a közel-keleti és afrikai terrorcselekmények, háborúk és anarchia, amelyekben a radikális iszlám alapvető szerepet játszik, „csakúgy mint az új amerikai adminisztráció aggasztó nyilatkozatai, mind nagy mértékben kiszámíthatatlanná teszik a jövőnket” – vélekedett Tusk. Az Európai Tanács elnöke a belső jellegű fenyegetettségek között említette az unióellenes, nacionalista, idegengyűlölő érzések egyre erőteljesebb megjelenését. E kihívásokkal szemben „látványos lépéseket” kell tenni. „Ha összefogunk, megmaradunk, ha széthúzunk, akkor elbukunk” – írta a politikus a pénteki máltai csúcstalálkozó előtt.
A vezetőknek küldött másik, hivatalos meghívóban Tusk felvázolta, hogy a migrációs válság megoldásának további lépéseiről is tárgyalnak majd az Európai Unió állam- és kormányfői Máltán.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 655
szavazógép
2017-02-01: Világfigyelő - :

Lech Walesa írta az ügynökjelentéseket

A grafológiai vizsgálat kizárta, hogy meghamisították az ügynökmúlttal gyanúsított Nobel-békedíjas volt munkásvezér, későbbi államfő, Lech Walesa beszervezésére utaló dossziét – közölte tegnap a lengyel Nemzeti Emlékezet Intézete (IPN).
2017-02-01: Közélet - Szekeres Attila:

Székelyföld is kér a ,,pálinkából”

Hargita Megye Tanácsa hivatalosan csatlakozott Tamás Sándor, a Kovászna megyei önkormányzat elnökének kezdeményezéséhez, mellyel a három székelyföldi megye – említetteken kívül Maros is – vezetői együtt kérik a pálinka megnevezés kiterjesztését Magyarország kormányától.