Taxit rabolt az utas

2017. február 1., szerda, Közélet

Hétfőről keddre virradó éjjel bántalmaztak egy női taxisofőrt, és elrabolták autóját Gidófalván. Hajnali 3 óra tájékán egy Sepsiszentgyörgyhöz tartozó faluba hívtak taxit. A megyeszékhelyi 143-as számú taxi a helyszínen felvette az utast, akit hazaszállított Gidófalvára.

  • Fotó: Bálint Lajos
    Fotó: Bálint Lajos
  • Fotó: Bálint Lajos
    Fotó: Bálint Lajos


Amint megérkeztek, az ittas fiatalember bántalmazta a vezetőt, kirakta az autóból, elvette két mobiltelefonját, és elhajtott a Dacia Logannal. Nem jutott messzire: egy villanyoszlopnak ütközött a cigánysoron. A rabló megsérült, de kiszállt, és elmenekült. A leírás alapján a rendőrök azonosították a tettest egy 21 éves fiatalember személyében. Kórházba szállították sérülései ellátására és vérvételre, alkoholszintjének megállapítására. Az is kiderült, nem rendelkezik gépkocsivezetői jogosítvánnyal. A fiatalember nevére bűnügyi vizsgálati iratcsomót nyitottak rablás, ittas és jogtalan vezetés, baleset helyszínének elhagyása miatt. (sz.)

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 602
szavazógép
2017-02-01: Közélet - :

Távvezérlésű közvilágítás

Csökkenteni kívánja a város villanyszámláit Sepsiszentgyörgy önkormányzata: a tanács januári, soros ülésén megszavazták egy olyan távvezérlésű rendszer beszerzését, amellyel az éjjeli órákban az utcai lámpák erősségét – és ezzel a működtetési költségeit – csökkenteni lehet. A berendezés értéke 1,9 millió lej, a beruházás hét-nyolc év alatt térül meg. Évről évre több utcai villanyoszlop kerül a város tulajdonába, néhány év múlva arányuk eléri a 90 százalékot. (demeter)
2017-02-01: Közélet - :

Fogdában a gázoló

Harmincnapos előzetes letartóztatásba helyezték azt az oltszemi férfit, aki részegen, személygépkocsijával halálra gázolt egy 23 éves helybeli nőt vasárnap délután. Mint tegnapi lapszámunkban jeleztük, a gépkocsivezető nem tudott bevenni az országúton egy kanyart, és elgázolta az útpadkán közlekedő gyalogost, majd kitört egy villanyoszlopot, végül nekicsapódott egy kerítésnek. A gázoló nevére gondatlanságból elkövetett emberölésért és ittas vezetésért nyitottak bűnügyi vizsgálati iratcsomót. A férfit fogdába szállították. (sz.)