Élelmiszercsomag gelencei diákoknak

2017. február 7., kedd, Közélet

Háromszékről egyedül a gelencei Jancsó Benedek Általános Iskola került be abba az országos programba, amely révén minden tanuló hét lej értékben meleg ingyenebédet vagy élelmiszercsomagot kap. Étkezde hiányában a helyi önkormányzat az utóbbi megoldást választja, a beszállító céget árverésen választják ki.

  • Vakáció a a Jancsó Benedek Általános Iskolában. A szerző felvétele
    Vakáció a a Jancsó Benedek Általános Iskolában. A szerző felvétele

Kovács Zsuzsanna iskolaigazgató érdeklődésünkre elmondta: a 2016/2017-es tanévben 634 gyermek szerepel a nyilvántartásukban, közülük 550-en kerülnek be az új programba, a többiek a napközi otthon kisgyermekei. Az intézményvezető a múlt év augusztusában értesült a megyei tanfelügyelőségtől, hogy a gelencei az egyedüli iskola Háromszéken, amelyet beválasztottak a melegétel-programba, szerinte azért esett a választás rájuk, mert a megye legnagyobb vidéki iskolája működik Gelencén. A melegebéd-programnak már szeptemberben be kellett volna indulnia, a helyi önkormányzatnak át is utalták a pályázat kivitelezéséhez szükséges összeget, de az alkalmazási módszertant csak nemrég tették közzé. Az igazgató azt is elmondta, Cseh József polgármesterrel közösen arra a döntésre jutottak, hogy egyelőre csak az élelmiszercsomagot tudják felvállalni, mert a meleg étel felszolgálásához nincsenek meg a feltételek, egyetlen olyan osztálytermük sincs, amelyet erre a célra fel tudnának szabadítani. Meleg ebédet csak abban az esetben tudnának biztosítani, ha sikerülne kormánytámogatással egy étkezdét építeni, de erre pillanatnyilag nincs nagy remény – hangsúlyozta az iskolaigazgató. A program kivitelezője a gelencei önkormányzat, az iskola vezetőségére a csomagok kiosztása mellett a jelentések és kiértékelések megírása hárul.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 520
szavazógép
2017-02-07: Közélet - :

Tolvajokat fogtak

Múlt héten egy iskola tornatermének öltözőjéből eltűnt három mobiltelefon, ruhanemű és pénz, a kár mintegy 4000 lejre volt tehető. A rendőrség egy 28 éves férfi személyében azonosította a tettest, a kivizsgálás során mindent visszaszereztek, a férfi nevére minősített lopásért bűnügyi vizsgálati iratcsomót nyitottak. Egy, a 112-es sürgősségi hívószámon érkezett riasztás nyomán a kézdivásárhelyi rendőrök a forgalomban kiszúrták egy lopás elkövetőit pénteken. Két Galac megyei férfi hazafelé tartott, miután Négyfaluban mintegy 2000 lej értékben szerszámokat loptak annak a cégnek az egyik haszongépjárművéből, amelynél dolgoztak. A szerszámokat lefoglalták, a lopásért eljárást indítottak. (sz.)
2017-02-07: Máról holnapra - Mózes László:

Egy másik Románia

Egy másik, mindeddig szinte rejtőzködő Románia arcát mutatják az ország városaiban a kormányzati szintre emelt hazugság és hitványság ellen tüntetők, estéről estére erőteljesebben és határozottabban. Noha vasárnap a Grindeanu-bábkormány visszavonta 13-as botrányos rendeletét, estére mégis mintegy hatszázezren tiltakoztak országszerte, csak Bukarestben háromszázezren vonultak a kormányépület elé. Egyrészt, mert nem tartják elegendőnek az intézkedést – és joggal, hiszen a levitézlett igazságügyi miniszter tegnap folytatta a lavírozást: reggel még közölte, szinte ugyanazt a tervezetet kívánja közvitára bocsátani, ám délre meggondolta magát, és visszalépett szándékától, jelezve, egyelőre nem kívánják módosítani a büntető törvénykönyvet –, másrészt, mert nem érik be ennyivel, sokan a dicstelen kabinet lemondását kérik.