Januárban is növelte eladásait a Škoda

2017. február 20., hétfő, Autóvilág–Technika

Januárban éves összehasonlításban 2,4 százalékkal növelte eladásait a cseh Škoda Auto. A cég február 14-ei közleménye szerint januárban világszerte 93 800 Škoda személygépkocsit adtak el, a legnagyobb mértékben – 17,6 százalékkal – a közép-európai eladások emelkedtek.

Közép-Európában idén januárban 16 700 Škoda személyautót adtak el, míg 2016 első hónapjában 14 200 darabot. A legtöbb Škoda, 7700 autó, Csehországban kelt el, ami 19,5 százalékos növekedés. Magyarországon a Škodák eladása 14,1 százalékkal, Lengyelországban 20,4 százalékkal, Horvátországban pedig 43,5 százalékkal emelkedett.
Kelet-Európában 23,2 százalékkal nőtt az eladott Škodák száma, a legnagyobb mértékben Ukrajnában és a Balti-államokban.
Nyugat-Európában 34 200 Škoda kelt el, ami éves szinten négyszázalékos emelkedés. Németországban, amely a Škoda legerősebb nyugat-európai piaca, idén januárban 11 200 kocsit adtak el, 59 százalékkal többet, mint 2016 első hónapjában. Svédországban 21,6 százalékkal, Olaszországban 20,1 százalékkal, Franciaországban pedig 17,2 százalékkal több cseh személygépkocsi kelt el.
A legkeresettebb modell továbbra is az Octavia, amelyből januárban 37 400 darabot adtak el. Éves szinten azonban ez négyszázalékos csökkenés. A második legnépszerűbb modell a Rapid, amelyből 17 700 darabot adtak el, 5,9 százalékkal többet, mint egy éve. A luxuskocsinak számító Superbből 13 500 darab kelt el, ami 37,2 százalékos emelkedés.
A Škoda Auto a német Volkswagen konszern tagja, 2016-ban 1 127 700 személygépkocsit gyártott. Csehországban mintegy 27 ezer alkalmazottja van. Leányvállalatai működnek Kínában, Oroszországban és Szlovákiában.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 575
szavazógép
2017-02-20: Autóvilág–Technika - :

Száznegyven éve született Louis Renault autógyáros

Száznegyven éve, 1877. február 12-én született Louis Renault francia autótervező, autógyáros. Egy párizsi posztókereskedő negyedik gyermeke volt, a fiúk közül a legkisebb. Technika iránti érdeklődése korán megmutatkozott, szülei külön műhelyt rendeztek be neki vidéki birtokukon. Az iskolában ugyan nem remekelt, az egyetemen alig tudott végigbukdácsolni, de volt két tulajdonsága, amellyel társainál többre vitte: a gyakorlatiasság és a találékonyság.
2017-02-20: Autóvilág–Technika - :

Eltűnnek az autóipari munkások

A digitalizáció és elektromos mobilitás elterjedése csökkenteni fogja az alkalmazottak számát az autóiparban – állítja Karlheinz Blessing, a Volkswagen AG személyzeti igazgatója.