Rapper adománya

2017. március 8., szerda, Magazin

Egymillió dollárt adományoz Chicago állami iskoláinak Chance the Rapper, akit idén a legkiemelkedőbb új előadónak járó Grammy-díjjal tüntettek ki.
 

 

A 23 éves chicagói rapper a Westcott általános iskolában jelentette be ezt, miközben diákoktól körülvéve egy hatalmas csekket tartott a magasba. A pénzt a zenész az iskolások művészeti és egyéb programjaira szánta. Néhány nappal korábban a rapper találkozott Bruce Rauner illinois-i kormányzóval, hogy az állami iskolák forráshiányáról beszéljen vele, de a tárgyalást sikertelennek értékelte. Chance azt követően kérte a találkozót a Raunertől, hogy a kormányzó megvétózott egy 215 millió dolláros támogatást, amely a chicagói állami iskolákon segített volna. A rapper elmondta, hogy az egymillió dolláros adományt a nemsokára induló tavaszi turnéjának jegyeladásai tették lehetővé.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 508
szavazógép
2017-03-08: Magazin - :

Elveszőben az amerikai identitás

Egy felmérés szerint politikai megosztottság jellemzi az amerikaiakat abban (is), hogyan határozzák meg nemzeti identitásukat.
 
2017-03-08: Emlékezet - Jancsó Árpád:

Gocz Erzsébet, a lelkes földrajztanár (Régi iskolaigazgatók)

A sepsiszentgyörgyi leányoktatás 1945-ig a négyosztályos polgári leányiskolában folyt. Zakariás Istvánné Málnásy Erzsébet igazgató érdeme, hogy beteljesült egy régi igény, és 1945-től főgimnáziummá alakult a Székely Mikó Kollégium Leány Főgimnáziuma néven.