Közel két tonna ponttyal gazdagodott a Besenyői-tó. A gazda Vad Természet Sporthorgász- és vadászgyesület a napokban telepített két-két és fél kilós halakat, amelyeket Homoródszentpálról hoztak speciális tartályokban – mondta el érdeklődésünkre Selariu Gyula egyesületi elnök.
A Besenyői-tóban folyamatosan lehet horgászni, ám április elsejéig betiltották az éjjeli halászatot, így most csak napfelkeltétől napnyugtáig lehet csapni a vizet. Ezt a korlátozást leginkább a ragadozók – csuka, süllő – ívása miatt vezették be, ebben az időszakban a halak a part menti nádasban keresik az ikra lerakására alkalmas helyeket, így könnyen az orvhorgászok zsákmányául eshetnek.
A napi jegy 30 lejbe kerül, ezért három kilogramm halat vihet haza a sporthorgász. A zsákmányban egy nemes hal – ponty, csuka, süllő – lehet, a többi kárász, keszeg vagy más tucathal. A ragadozó nemes halat csak háromkilós súlyig lehet megtartani, a pontyot öt kilóig, a nagyobbakat vissza kell ereszteni a vízbe. Ha felszabadul az éjjeli horgászat, a 24 órás jegy ötven lejbe kerül majd, és öt kiló hal elvitelére jogosít fel.
Az általános horgászati tilalom idején a bérlettel nem rendelkező horgászok számára a napijegy 50 lej lesz, a 24 órás jegy hatvan lej.