Örömszerzés önkitárulkozással

2017. április 29., szombat, Kultúra

A sepsiszentgyörgyi Gyárfás Jenő Amatőr Képzőművészek Szövetségének hagyományos tárlata nyílt meg szerdán a Kónya Ádám Művelődési Házban.


Az alkotás nagy tiszteletet és csodálatot érdemel, a tizenhat kiállító munkái mellett önmagát is bemutatja – hangsúlyozta a tárlatot megnyitó Péter Sándor, aki „névsorolvasással” ismertette azokat, „akik a szépet az átlagnál jobban szeretik”. Aki ezeket a munkákat elkészíti, abban a hitben hozza el ide, hogy azok a legszebbek – tette hozzá. Az öntevékeny – amatőr – képzőművészkedés mindenki számára az örömet jelenti, ezeknek a kiállításoknak azt a címet adnám, hogy Örömszerzés – vélekedett Péter Sándor, megjegyezve, a kiállított művek közös jellemzője a tiszta és utánozhatatlan őszinteség. A rendezvényen verset mondott az egyik alkotó, Fábián Gizella.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 514
szavazógép
2017-04-29: Kultúra - Ferencz Csaba:

Víziók zenében és képben

A Szimplának nevezett romkocsma kiváló hely – állapíthatjuk meg immár abból a szempontból is, hogy a nagyvárosok lepattant, ám annál népszerűbb kocsmakultúráját idéző kertben a frissen épített színpadot is felavatták. Így talán még kiválóbb hely lesz, főleg a csendesebb időszakokban, amikor a bejárat előtti nagyszínpad – mint most hét végén – nem ontja a hangosabbnál hangosabb produkciókat. Egy (csütörtök) estére sikerült a Szent György Napok forgatagába is behozni ezt a helyet, ahol nem csupán az újdonságszámba menő környezet, hanem az Improvíziók 2.2 muzsikája is megadta a mércét.
2017-04-29: Kultúra - Mózes László:

Bevezetés a dobozművészetbe

A Székesfehérvári Művészek Társasága tematikus tárlattal mutatkozott be a Kónya Ádám Művelődési Ház pincegalériájában. A Dobozok című csoportos képzőművészeti kiállítás csütörtök este nyílt meg, a heterogén munkák szemléje három hétig látogatható.