Elnökválasztási kampány FranciaországbanMacron az ügyészséghez fordult

2017. május 5., péntek, Világfigyelő

A francia elnökválasztás vasárnapi második fordulója favoritjának tekintett Emmanuel Macron ismeretlen tettes ellen feljelentést tett álhírek terjesztése miatt, miután riválisa, Marine Le Pen az előző esti tévévitában arra célozgatott, hogy Macron a Bahamákon offshore-számlával rendelkezhet.


Rendőrségi források szerint a feljelentés azokra a hírekre vonatkozik, amelyek szerda este óta terjednek az interneten arról, hogy Emmnanuel Macron bankárként keresett jövedelmének egy részét a Bahamákra menekítette ki. A párizsi ügyészség a feljelentés nyomán eljárást indított rágalmazás gyanújával.
Az elnökjelöltek szerda esti tévévitájában Marine Le Pen azt mondta: „Remélem, nem fog kiderülni, hogy önnek offshore-számlája van a Bahamákon.” A centrista jelölt, akinek vagyonbevallása kérdéseket vetett fel ellenfelei részéről a kampányban, azonnal rágalmazásnak minősítette a felvetést. Emmanuel Macron egy tegnap reggeli rádióinterjúban ismételten cáfolta a vádat, s elítélte „az álhíreket és a hazugságokat”, amelyeket olyan portálok terjesztenek, melyek közül egyesek orosz érdekeltségűek.
Macron kampánystábja durva hamisításokról beszél, állítólag meghamisították Emmanuel Macron aláírását is.
A francia napilapok példátlanul durvának, zavarosnak és alacsony színvonalúnak értékelték a két jelölt személyeskedő, éles támadásokkal tarkított, sokszor zűrzavaros tévévitáját.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 635
szavazógép
2017-05-05: Világfigyelő - :

Boriszov harmadszorra kormányfő (Bulgária)

Volt már tűzoltó, karatés, testőr, polgármester és miniszterelnök. Tegnap ismét rá szavazott a bolgár parlament többsége: az 57 éves Bojko Boriszov harmadszor folytathatja pályáját kormányfőként az 1989-es politikai fordulat óta. A robosztus testalkatú Boriszov már a múlt század végén elkezdte gyűjteni politikai tapasztalatait, először a megbuktatott kommunista diktátor, Todor Zsivkov, majd a hazájába visszatért volt cár, Szimeon Szakszkoburggotszki testőreként.
2017-05-05: Világfigyelő - :

Egyenlő jogokat (Őshonos kisebbségek és nyelvi közösségek)

Minden európai polgárnak egyenlő jogokat kell élveznie, ezért messzemenően támogatja az őshonos kisebbségek és nyelvi közösségek európai polgári kezdeményezését az Európai Parlament (EP) elnöke – derült ki a FUEN tegnapi brüsszeli konferenciáján.