Kép és szöveg: Ferencz Csaba
N. N., Sepsiszentgyörgy. Az Ady Endre-iskola és a Napsugár Napközi Otthon június 2-án közös gyermeknapot szervezett, amelyen a 6-os óvoda, a kilyéni és szépmezői óvodások és kisdiákok is részt vettek. A rendezvény a jókedv, a játék és a sport jegyében zajlott, többféle tevékenységben kipróbálhatta ügyességét bárki, és a támogató cégek jóvoltából ajándék is jutott.
RETTEGI SÁNDOR, Sepsiszentgyörgy. A Háromszék május 30-i számában Csodatyúkok Ojtozban címmel megjelent íráshoz szeretnék hozzászólni a fajbaromfi- és kisállattenyésztő egyesület részéről. Elsősorban nem nevezném csodatyúkoknak Janka asszony szárnyasait, mert szakmai berkekben köztudott, hogy az Araukana tyúkok tojáshéjának színe a zöldeskék, kékeszöld és olívazöld között váltakozik, ezért is nevezik őket húsvéti tojást tojó tyúkoknak. A tojáshéj vastagságának előnye, hogy kevésbé törékeny, a csirkék kelésénél viszont nem jelent hátrányt. A fajtát 1924-ben mutatták be Barcelonában, 1962-ben alakították az első szakegyletet, 1964-ben jelent meg Németországban (Chiléből importálták), és 1965-ben ismerték el hivatalosan. Nálunk is jelen van megyei és országos kiállításokon. Különlegessége, hogy farkatlan, jellemzője a korai ivarérés, igen jó tojástermelő képesség, ízletes hús. Ezen fajta keveredéséből származhatnak Janka asszony tyúkjai is.
FOGARASSY I., Uzonkafürdő. Május közepétől nálunk és a szomszédunknál nem működik a Romtelecom szolgáltatása, a telefon néma. Több rendben reklamáltunk, azt mondták, kábelhiba van, de a javítás nem történt meg. A számlát viszont a havibérlettel ki tudták küldeni. Mi ez, ha nem lopás?
B. K., Sepsiszentgyörgy. Családom egyik tagja nemrég a megyei kórház ideggyógyászati osztályára került, és komputertomográfiára volt szüksége. Mivel a szentgyörgyi gép elromlott, Brassóba kellett a műveletért utazni, csakhogy nem mentővel vitték a rászorulókat a szomszédos nagyvárosba, noha — mint utólag megtudtuk — az ilyen betegeknek hivatalból járna a szállítás, hanem egy másik betegnek az ismerőse vállalta a fuvart. Nem barátságból, pénzért. Velünk csak annyit közöltek, hogy Brassóba kell menni, a CT-vizsgálat ennyi, a kocsi pedig öt lej. A sofőr azonban a már beültetett betegektől tizenkét lejt követelt, és azt ki kellett fizetni... Nem maga az összeg felháborító, hanem az eljárás: nem közlik, hogy a magánautó csak egy alternatíva, több pénzt vesznek el a mondottnál, és a tetejébe még kísérőt sem adtak a négy beteg mellé, egymást kellett feltámogatniuk az emeletre. Vajon a kórház vezetősége tud arról, hogy egyesek saját (busás) hasznukra fordítják mások szenvedését?
N. N., Sepsiszentgyörgy. Március 4-én négy új autógumit vásároltam egy helybeli cégnél, fel is szerelték rögtön, és két évre szóló — igaz, olvashatatlan — garancialevelet is adtak. Az egyik kerék vászna hat hét után kihasadt, de mikor visszavittem, szóba sem akartak állni velem, meg sem nézték a kárt, csak kiabáltak nekem. Hát ilyen a vevőszolgálat egyeseknél.
FERENCZ ALBERT, Sepsiszentgyörgy. Városunk lakosságának egy jelentős része hálával adózik Albert Álmos polgármester úrnak a munkájáért. Csak nagyjából sorolom: ivóvízellátás javítása, szennyvízcsatornák cseréje, az Olt medrének kikövezése, középületek, óvodák, iskolák felújítása, a Lábas Ház megmentése, emlékművek, szobrok állítása, utak és járdák korszerűsítése, a zöldségpiac és a park szépítése, az állomás környékének rendezése, új buszok és egyéb (takarító stb.) munkagépek beszerzése, egyetem idevonzása, építése, testvérvárosi kapcsolatok szervezése, hajléktalanok és fiatal házasok otthonának biztosítása, idősek kedvezményes utaztatása, uszoda működtetése, Szent György-napok létrehozása, a szépmezői tömbházlakók felkarolása, a magyar utcanevekért folytatott harca jut hirtelen eszembe.
M. L., Sepsiszentgyörgy. Fel szeretném hívni a városgazdák figyelmét, hogy a már két éve meglévő Trident Áruházat mindjárt lehetetlen megközelíteni bármely irányból. Pár száz méter aszfaltburkolatról lenne szó, ahol Ceauşescu cementútja már teljesen tönkrement.