Mi, hol, mikor?

2017. május 25., csütörtök, Mi, hol, mikor?

Kicsengetések Háromszéken
Háromszék iskoláiban a következő program szerint zajlanak a kicsengetések: ma 11 órától Bodzafordulón a Mircea Eliade Líceumban; pénteken 10 órától Sepsiszentgyörgyön a Constantin Brâncuşi Szakközépiskolában,

  • Jelenet a Kaisers TV, Ungarn című elóadásból. Fotó: Barabás Zsolt
    Jelenet a Kaisers TV, Ungarn című elóadásból. Fotó: Barabás Zsolt

Bodzafordulón a Nicolae Bălcescu Szakközépiskolában és Kézdivásárhelyen a Nagy Mózes Líceumban, 11 órától Kézdivásárhelyen a Református Kollégiumban, az Apor Péter Szakközépiskolában; szombaton 9 órától Sepsiszentgyörgyön a Székely Mikó Kollégiumban, a Református Kollégiumban és Baróton a Baróti Szabó Dávid Szakközépiskolában, 10 órától Sepsiszentgyörgyön a Plugor Sándor Művészeti Líceumban, a Puskás Tivadar Szakközépiskolában és Kovásznán a Kőrösi Csoma Sándor Líceumban.


Balett
JÓTÉKONYSÁGI BALETTELŐADÁS. A bukaresti Gyermekvígszínház (Opera Comică pentru Copii) művészei a Don Quijote című előadást mutatják be nemcsak gyermekeknek, hanem felnőtteknek is ma 17.30-tól Sepsiszentgyörgyön a Tamási Áron Színház nagytermében. A Közösségért Egyesület kezdeményezésére a balettelőadás teljes bevételét a kommandói iskola újjáépítésére ajánlják fel. Belépők a kulturális szervezőirodában kaphatók.
DIÁKBALETT. A Művészeti és Népiskola diákjai Tüzes Csilla rendező-koreográfus vezetésével bemutatják Joseph Bayer A Babatündér című művét pénteken 18 órától Sepsiszentgyörgyön a Tamási Áron Színház nagytermében. A balettelőadásra jegyeket a  kulturális szervezőirodában lehet vásárolni gyerekeknek 5, felnőtteknek 10 lejért.


Színház
TAMÁSI ÁRON SZÍNHÁZ. A sepsiszentgyörgyi magyar színház ma 19 órától a kamarateremben Pintér Béla: Kaisers TV, Ungarn című előadását játssza Porogi Dorka rendezésében.


Mozi
A sepsiszentgyörgyi Művész mozi (Kőrösi Csoma Sándor utca 10. szám, telefon: 0787 526 102) MAI programja: 17-től és 17.15-től Ricsi, a gólya (luxemburgi–belga–német–norvég–amerikai családi animációs film, 85 perc); 20.30-tól Arthur király: A kard legendája (amerikai–ausztrál kalandfilm, akció, 126 perc); 21-től A Karib-tenger kalózai: Salazar bosszúja (amerikai–ausztrál kalandfilm, 129 perc, 2017).


Zene
BÚCSÚKONCERT. A sepsiszentgyörgyi Plugor Sándor Művészeti Líceum végzős diákjai búcsúkoncerttel és képzőművészeti kiállítással köszönnek el iskolájuktól. Ma 19 órától a Széna  utcai evangélikus templomban búcsúznak a Szerenád Ifjúsági Kamarazenekartól, az Eufónia Ifjúsági Kamarakórustól, a Campanella Gyerekkórustól, a Canticum Énekegyüttestől és az iskola rézfúvós kvintettjétől. Zenekar- és együttesvezetők: Sebestyén Lajos, Sipos Zoltán, Lőfi Gellért Attila, Maksai József és Sebestyén-Lázár Enikő.
A BUDAPESTI CABARET MEDRA­NO zenekar ma 19 órától Ba­róton a művelődési házban, pénteken 20 órától Sepsiszentgyörgyön a Hostelben koncertezik. A tavaly 15. születésnapját ünneplő Cabaret Medrano jellegzetesen budapesti zenekar, amely zenéjében és szövegeiben is ötvözi a város sokszínűségét. Stílusuk három réteg: a magyar népzene, a klezmer és a balkáni zene ötvözete, vagyis három kultúra találkozásának metszéspontjában áll. Zenéjükben sok az improvizatív elem, ezért minden koncert egyedi és megismételhetetlen.


Kiállítás
A NEMZETKÖZI AFRIKA-NAP alkalmából fotókiállítást szervez a Vadon Egyesület. Ma 18 órától Sepsiszentgyörgyön a Bene-házban Karda Zoltán világutazó Afrikai életképek című fotókiállítását Demeter János, az egyesület ügyvezető igazgatója nyitja meg, ezt követően Karda Zoltán vetített képes előadást tart.
A HÓNAP MŰTÁRGYA. A Székely Nemzeti Múzeum régészeti gyűjteményéből kerül közszemlére az idei ötödik hónap műtárgya. A uzoni Béldi–Mikes-kastély felújítása keretében, 2016-ban megkezdett régészeti feltárás során került elő az a tárgy, amelyet a látogatók ma 9 és 21 óra között ingyenesen tekinthetnek meg.
INGYENESEN LÁTOGATHATÓ ma 21 óráig A székely kaputól a törülközőig. Szinte Gábor gyűjtései című időszakos kiállítás is a Székely Nemzeti Múzeumban, amely a Sepsikőröspatakról származó rajztanár, gyűjtő, fényképész, rajzoló hagyatékát mutatja be.
ÉVZÁRÓ KIÁLLÍTÁS. A kézdivásárhelyi Nagy Mózes Elméleti Líceum rajztagozatának évzáró kiállítása ma 17 órától nyílik az Incze László Céhtörténeti Múzeum kiállítótermében.

Hitvilág
ÁLDOZÓCSÜTÖRTÖK. Urunk mennybemenetelének ünne­pén Sepsiszentgyörgyön a Szent József-templomban ma 7.30-tól, 9-től, 10.30-tól és 18 órától szentmise lesz; a Krisztus Király-templomban az esti szentmise előtt, 17 órától szentségimádást tartanak; Uzonban 19 órától tartják a búcsús szentmisét. * A Sepsiszentgyörgyi Unitárius Egyház­községben ma 18 órától az áldozócsütörtöki istentiszteleten a konfirmandus ifjak hitükről személyes vallomásaikkal vallást tesznek.


Tánc
Jelentkezők hiányában elmarad a IV. Székelyföldi Legényes- és Szólótáncverseny május 26-án, pénteken Sepsiszentgyörgyön. Az évadzáró táncházat ettől függetlenül megtartják a szervezők pénteken 21 órától a Tamási Áron Színház előcsarnokában. Házigazdák: Melles Endre és Ádám Júlia, muzsikál a Heveder zenekar és a Folker együttes.


Ügyelet
Sepsiszentgyörgyön ma 20–8 óráig a Császár Bálint utcai Farma-Line I. (telefon: 0367 412 103, éjszaka csak a sürgősségi recepteket adják ki); Kézdivásárhelyen a Molnár Józsiás utcai Szent Anna (0267 360 015) gyógyszertár teljesít szolgálatot.


Sebességmérés
Kovászna megyében a 11-es országúton ma Uzon, Kézdisárfalva, Szentivánlaborfalva, Bereck, Nyujtód; a 12-es országúton Oltszem, Málnás, Mikóújfalu, Szotyor, Sepsibükszád közelében mérik a járművek sebességét.


Röviden
ÁRAMSZÜNET. Ma Bereckben 8–16 óráig, Bitán 7.30–9-ig, Vesszőstelepen 9–10.30-ig, Lisznyópatakon 10.30–12-ig, Szalomérban 12–13.30-ig,  Előpatakon 13.30–16.30-ig; pénteken Dobollón, Dobollópatakon, Márkoson és Bélmezőn 9–15 óráig szünetel az áramszolgáltatás.
VÁSÁR. Áldozócsütörtöki vásárt tartanak ma Nagyajtán.
A PRO DIS-LEX EGYESÜLET ma 17 órától tartja találkozóját a sepsiszentgyörgyi Református Kollégium 53-as termében.
GUZSALYAS. A sepsiszentgyörgyi Míves Házban ma 17.30-tól kézműves-foglalkozás gyermekeknek, fiataloknak, felnőtteknek (nemezkészítés, szövés).
ISKOLANAP UZONBAN. A Tat­rangi Sándor-iskola vezetősége és munkaközössége meghívja falusfeleit és volt diákjait a pénteken 10 órától kezdődő iskolanapi rendezvénysorozatára. A megnyitón a zenés-táncos össze­állítás, a pályázati munkák díjazása és szavalat után, 11.30-tól megkoszorúzzák a Beke György emlékére készített kopjafát a községközpontban, 12 órától kiállítások, vetélkedők lesznek az iskolában, műhelymunkák és táncház az udvaron.
KALENDÁRIUM BARÓTON. Pénteken 18 órától a Kalendárium – Jeles napok sorozat témája Pünkösd hava – tavaszutó, amelyben a májusi jeles napokat elevenítik fel, kiemelve a pünkösdi királyság szokásrendjét. Foglalkozásvezetők: Lakatos Csilla néprajzkutató és Hoffmann Edit muzeológus. Korosztálytól függetlenül minden érdeklődőt várnak.
LOMTALANÍTÁS. A Tega Rt. a háztartásban feleslegessé vált elektromos és elektronikai eszközöket 12–20 óráig ma és pénteken Bardocon gyűjti.
 

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 559
szavazógép
2017-05-24: Jegyzet - Szekeres Attila:

Sok kicsi sokra megy (Tollraforgó)

Holnap lesz a természetes személyek jövedelembevallásának határideje, ugyanaddig személyi jövedelemadónk két százaléka fölött is rendelkezhetünk. Civil szervezeteknek vagy egyházaknak ajánlhatjuk fel a hányadot. Kevésnek tűnik, de, mint a közmondás tartja, sok kicsi sokra megy. No meg a legtöbben a kevéskét is köszönettel veszik, egy lyukat betömhetnek azzal.
2017-05-25: Elhalálozás - :

Elhalálozás

„Lecsukott szemmel még látom a lelkét, ki mellettem ül, és nékem mesél... nem maradt utánad más csak az emlék, / Örökké szeretünk, bárhol legyél.”
Fájdalomtól megtört szívvel tudatjuk, hogy drága szerettünk,
ifj. MÁRK ANDRÁS
29 éves korában kitartó küzdelem után megtért Teremtőjéhez.
Temetése május 26-án, pénteken 14 órakor lesz a barátosi ravatalozóháztól.
Bánatos szívű hozzátartozói
19158