Duna Nap negyedszer

2017. június 7., szerda, Magazin

Könnyűzenei koncertekkel, néptáncprodukciókkal, könyvbemutatókkal, kiállításmegnyitókkal és számos tartalmas kikapcsolódási lehetőséggel várja a látogatókat Torockón június 10-én a Duna Nap.


A Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. június 10-én negyedik alkalommal rendezi meg nagyszabású, egész napos rendezvényét Torockón. A Duna Ház udvarán kora délelőttől délutánig változatos gyerekprogramok, kézműves-foglalkozások, népi játékok, népdal- és néptánc-tanítás, valamint a kolozsvári Karaván Együttes családi koncertje gondoskodik a jó hangulatról. A Torockói Íjász Szer Egyesület íjászbemutatóval és -oktatással csatlakozik a rendezvényhez, de szombaton nyílik meg a július végéig látogatható Hogy volt?! – pillanatképek a magyar közmédia történetéből című kiállítás is. Délben a Duna Ház előadótermében Papp Nikolett grafikusművész Tisztelet János vitéznek és Toldi Miklósnak című kamarakiállítását Hernády Zsolt Géza történész nyitja meg, Farkas Tünde énekes előadóművész pedig többek közt Arany János megzenésített Szent László-balladáját adja elő a közönségnek.
A megnyitó után erdélyi magyar kiadók könyvbemutatói várják az érdeklődőket a Kriterion Könyvkiadó szervezésében. Klotz Miklós Eredeti torockói ételek című receptalbumának bemutatójához kapcsolódva az érdeklődők megkóstolhatják a torockói Somodi-kalácsot és a hamuzsákot Both Ilonka, a könyv egyik közreműködője jóvoltából. A Hargita Megyei Hagyományőrzési Forrásközpont a székelyek történetét feldolgozó kiadványaival jelentkezik. A kézművesség világnapja alkalmából az Erdélyi Kézmíves Céh Egyesület népművészei és kézművesei mesterségbemutatókkal, gyerekfoglalkozásokkal egybekötött vásárral érkeznek Torockóra, a színpadon pedig Szabó Balázs Bandája, Varga Miklós, a Magashegyi Underground és Petruska ad koncertet.
A közmédia Fölszállott a páva című népzenei tehetségkutatójából megismert együttesek autentikus produkciói sem hiányozhatnak. Közös koreográfiával, Nádas menti táncokkal érkezik a Kalotaszeg és a tavalyi különdíjas Mérai Cifra Néptáncegyüttes, több korcsoportban táncol magyarpalatkai és széki táncokat a torockói, valamint a torockószentgyörgyi gyerekekből álló Szilas Néptánccsoport, és a torockói Sebes Pál Általános Iskola citera- és furulyazenekara is számot ad zenei tudásáról. Az együtteseket a Tokos Zenekar, a Fölszállott a páva kategóriadíjasa kíséri, a szintén közönségdíjas kosteleki hagyományőrző, Vaszi Levente és tanítványa, Vrencsán Anita pedig gyimesi népdalokat és tréfás énekeket ad elő.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mi a véleménye az elnökválasztás érvénytelenítéséről?






eredmények
szavazatok száma 451
szavazógép
2017-06-07: Magazin - :

Elhunyt Jókai Anna

Életének 85. évében, hosszan tartó betegség után hétfőn elhunyt Jókai Anna Kossuth-nagydíjas és Kossuth-díjas író, a nemzet művésze, a Széchenyi Irodalmi és Művészeti Akadémia, a Magyar Művészeti Akadémia (MMA) tagja. Jókai Annát saját halottjának tekinti az MMA, a magyar kormány, a fővárosi és a józsefvárosi önkormányzat. Írói pályája senkiéhez sem hasonlít; spirituális realizmusnak, az isteni és az emberi szint találkozásának nevezett életfelfogása erkölcsi és írói programként is beérett – olvasható az MMA honlapján. Jókai Anna nagyon fontos ember volt, aki úgy volt közéleti, hogy nem támadták se jobb-, se baloldalról, olyanként tekintettek rá, aki segít. Különleges volt az ő státusa: mind a Széchenyi Irodalmi és Művészeti Akadémia, mind a Magyar Művészeti Akadémia tagjaként meg tudta teremteni azt a hangot, azt a szerepet, hogy nem ellenségévé, hanem barátjává vált mindkét oldalnak – mondotta Jankovics Marcell Kossuth-díjas rajzfilmrendező, a nemzet művésze.
2017-06-07: Riport - Demeter Virág Katalin:

Aki szembenézett félelmeivel – Életépítés állami gondozottként

Közhelynek tűnhet, ám van némi igazság a mondás mögött: az élethez szerencse kell. Gyakran jut eszembe ez, miközben egy kávé mellett Zsolt történetét hallgatom, aki fiatalsága és az immár hátrahagyott nehéz évek ellenére arra biztatja sorstársait és tulajdonképpen mindannyiunkat: merjünk álmaink mellett kiállni, higgyünk és tegyünk azért, hogy a reménytelen vagy annak tűnő helyzetekből kimozduljunk.