Több mint kétszáz ellenőrzést tartott az előző hónapban a megyei fogyasztóvédelmi hivatal, tájékoztatójuk szerint tevékenységük a játékok forgalmazásától a személyszállításig számos területet érintett. Májusban ugyanakkor 18 fogyasztói bejelentést is jegyeztek.
Az intézmény szakemberei többek közt megbírságolták a felsőrákosi iskolát, ahol a diákoknak szánt kiflit a padlón tárolták, és a közlemény kitér a tanoda mosdóiban tapasztalt állapotokra is: leszakadt ajtók, hiányzó kilincsek, málló falburkolat, piszkos WC-k, padló. Jelzik továbbá azt is, hogy a település óvodája egészségügyi engedély hiányában működik. Mindezekért 3000 lejre büntettek.
Virágforgalmazókat több mint félszáz alkalommal ellenőriztek, különféle tájékoztatók, román nyelvű fordítás hiánya miatt 9000 lej bírságot szabtak ki. Nem függesztették ki a nappali és éjszakai díjszabást, és nem viseltek azonosító kitűzőt – hasonlók miatt kényszerültek fizetni a mulasztáson ért taxisok, összesen 2500 lejt. A mélyhűtött húsra, hústermékekre, halra vonatkozó ellenőrzés nyomán egy megyeszékhelyi szupermarketben szabtak ki ezerlejes büntetést a fogyasztóvédők, a vizsgált terméken ugyanis nem jelölték meg a fagyasztás dátumát, s hasonló összeget róttak egy zágoni kereskedőre is, akinek ellenőrzött áruján nem szerepelt a tápértékre vonatkozó adat.
Tematikus ellenőrzés zajlott a játékok forgalmazása kapcsán is, két hét alatt 16 kereskedőt, több mint 60 ezer lej értékű terméket vizsgáltak a hivatal munkatársai. Ezer lejre büntették azt a sepsiszentgyörgyi kereskedőt, akinél olyan játékokat találtak, amelyek mindenféle kötelező tájékoztató – megnevezés, gyártó és/vagy importőr neve, címe – nélkül kerültek forgalomba. További három cégnél azért bírságoltak, mert bizonyos játékokon semmiféle román nyelvű információt nem találtak. A hiányosságok pótlásáig az érintett termékeket visszavonták a kereskedelemből – áll a Mircea Diacon főfelügyelő által jegyzett tevékenységi összefoglalóban.