CSATA LÁSZLÓ, Sepsiszentgyörgy. Sugásfürdőn június elején volt egy nagy eső, a két sípálya közötti lefolyó eldugult, és a szabadtéri kis medence megtelt homokkal, ágakkal. Két napra rá a vizet kiszívatták, az ágakat két-három szekérrel elvitték a cigányok, rá egy hétre egy iparos kezdte kihordani az iszapot talicskával, de hamar abbahagyta, azóta is úgy van, békák és szúnyogok tanyája.
Reméljük, decemberre valahogy kitakarítják, ha már fürdeni nem tudunk ott, legalább korcsolyázzunk. Tavaly sem lehetett fürdeni, akkor a lehullott csempék és a medence szélének rendezése miatt, amivel szeptemberre készültek el. Egyéb is van: egy öreg fenyőt – olyan húsz méter hosszú – már két éve kivágatott valaki, az ágakat is lenyesték róla, azóta ott rohad. Nem kell a deszka, vagy mi? Ha mást nem, egy padot lehetne belőle csinálni, a mofetta előtt csak egy rozoga lécre lehet most leülni. Egy másik nagy fa az Erzsébet-forrás fölött kidőlt gyökerestől, azt is úgy hagyták, ahogy leesett. Hetente kétszer-háromszor kijárok, de van sok nyugdíjas, aki naponta kimegy: tiszta csúfság, amit ott talál. Már brassói vendégek is kérdezték tőlem, hogy mi történt, és csak annyit tudtam mondani, hogy így tudunk gazdálkodni a kincseinkkel...
BÁLINT ROZÁLIA, Sepsiszentgyörgy. Amióta újraaszfaltozták az Olt utca uszoda felőli részét, a rosszul szintezett burkolat miatt az esővíz nagy tócsában áll meg a házunk előtt – a 78-as szám –, és a száguldó autók folyamatosan fröcskölik a falra a vizet. Két méter magasra is felcsapják a nedvességet, lassan penészedni kezd belül a szoba is. Hiába reklamáltunk a polgármesteri hivatalban, megoldás nem született.
LÁZÁR MÁRIA, Sepsiszentgyörgy. Nem tudom, mi történik az élelemmel mostanában. A kenyér három nap alatt megpenészedik, hiába próbálgatom egyik vagy másik pékség termékét, nem tartanak. Ketten vagyunk kisnyugdíjasok, a férjem cukorbeteg, egy fél kenyeret napokig eszünk, illetve ennénk, ha nem kellene kidobni. Pedig mindig kiveszem a műanyag zacskóból, mikor hazaérek a bevásárlásból, és háziszőttes takaróba teszem, mégis megzöldül. Ugyancsak elégedetlen vagyok a krumplival is: írja az újság, hogy termesztenek 32 félét, de amit eladnak, abban nincs köszönet. A fehérből a püré ragasztó lesz, a piros úgy szétfő a levesben, hogy mosléknak látszik. Termelőtől veszem a piacon, váltogatva, de mostanában egyik rosszabb, mint a másik. Vajon miért, mivel kezelik mindennapi élelmünket?