A Központi Régió Fejlesztési Bizottságának ülésén a régiót alkotó hat megye képviselői megszavazták, hogy a Brassó-Vidombáki Nemzetközi Reptér megépítése régiós érdekeltségűvé váljon. A javaslatot George Scripcaru brassói polgármester terjesztette elő, s kérte a hat megye képviselőinek támogatását, hogy a reptér befejezését a romániai közlekedésfejlesztési stratégiába sorolhassák. Scripcaru örömét fejezte ki, hogy Maros és Szeben megye képviselői is támogatták a javaslatot, bár ezekben a megyékben is van működő reptér. Megjegyezte: a szomszédos Északnyugati Régióban a hat megyének négy reptere van. (Marosvásárhelyi Rádió)
KEVÉS ÉS GYATRA SZÁLLÁS. Az egyetemi hallgatók országos szövetsége azt kéri a kormánykoalíciótól, szánjon anyagiakat az egyetemi szálláshelyekre és étkezdékre. A szervezet szerint a hallgatók alig 23 százalékának jut szálláshely, a szobák felszereltsége, a hiányos higiénia, az elmaradt infrastrukturális fejlesztések miatt a lakhatási körülmények a bentlakásokban rosszabbak, mint évtizedekkel ezelőtt. Az állami egyetemek összesen 107 ezer szálláshellyel rendelkeznek, miközben közel 467 ezer hallgatójuk van. Jelenleg nyolc felsőoktatási kollégiumot korszerűsítenek vagy építenek a szaktárca anyagi kereteiből, bár 30 új ingatlan építését ígérték. Figyelembe véve, hogy egy új épület elkészülése a jóváhagyástól számítva mintegy 90 hónap, azaz több mint hét év, a helyzet igencsak súlyos – ismertette a hallgatói egyesület. (Hotnews)
TIZENKÉTMILLIÓS FOGÁS. Két tonna hasist találtak a francia hatóságok két román állampolgár, apa és fia kamionjában. A rendőrség akkor kutatta át a kamiont, amikor megpróbálta átlépni a határt Nagy-Britannia felé. A fuvarlevél szerint ipari szűrőket szállítottak. A lefoglalt hasis értéke 12 millió euró. A francia hatóságok tavaly összesen 83 tonna kábítószert foglaltak le. (Főtér)
GYENGÉN TELJESÍTÜNK. A versenyképesség szempontjából megvizsgált 137 ország közül Románia – a korábbihoz képest hat pozíciót rontva – a 68. helyen áll – írja a Világgazdasági Fórum. A rangsort kilencedik éve Svájc vezeti. Románia az 1-től 7-ig tartó skálán 4,30 pontot szerzett, többek között Észtország (29. hely), Csehország (31.), Lengyelország (39.), Litvánia (41.), Szlovénia (48.), Bulgária (49.), Szlovákia (59.) és Magyarország (60.) is megelőzte. Románia mögé sorolták mások mellett Horvátországot (74.), Görögországot (87.) és a Moldovai Köztársaságot (89.). A legnagyobb problémának az adózást, a bürokráciát, a finanszírozáshoz való hozzáférést, a nem megfelelő munkaerőt, a korrupciót és az infrastruktúrát tartják. A rangsor összeállításakor többek között a közszféra hatékonyságát, a makrogazdasági mutatókat, az oktatás minőségét és az infrastruktúra állapotát veszi figyelembe a Fórum. (Agerpres)