Nem ért egyet jelenlegi formájával és több előírást is kifogásol, ezért visszaküldte a parlamentnek újbóli felülvizsgálatra a centenáriumi törvényt Klaus Iohannis államfő. A törvény értelmében az államfőnek jogában áll egyszer visszaküldeni egy törvényt felülvizsgálatra a törvényhozásnak, de második megkeresésre már ki kell hirdetni a jogszabályt.
Az államelnöki hivatal közlése szerint a Călin Popescu-Tăriceanu szenátusi elnöknek küldött indoklásban Klaus Iohannis rámutat, hogy A román nemzetet egyesítő háború (1916–1918) és nagy egyesülés centenáriumának törvénye azt a célt szolgálja, hogy állami kitüntetéseket hozzanak létre, valamint hogy megfelelő keretet teremtsenek az egyesülés századik évfordulójára és a háború hősi halottai emlékére szervezett rendezvények számára. Egy ilyen törvény többszörösen pozitív hatású lehet a román társadalom számára, írja Iohannis, ehhez azonban a törvénynek világosnak kell lennie. „A kétértelműség eloszlatása érdekében a törvény egyes kitételeit újra át kell gondolnia a parlamentnek” – érvel az államfő. Már a jogszabály címe is javítást igényel, az ebben említett időszak (1916–1918) nem felel meg a tudományos tényeknek, mert dokumentumok, szakmai tanulmányok igazolják, hogy az emberveszteség 1919-ben is folytatódott. Hiányosságokat talált továbbá a törvényben a centenárium alkalmából alapítandó két állami kitüntetéssel kapcsolatban is, ugyanis a jogszabály nem tér ki arra, milyen szempontok alapján javasolják ezen elismerésekre a jelölteket, és milyen körülmények között vonhatja vissza ezeket az állam. Kifogásolja még, hogy a törvény értelmében a kormány válogatja majd ki a finanszírozásra érdemesített rendezvényeket, megszabva a finanszírozás összegét is, anélkül, hogy a jogszabály szövegében megtalálhatók lennének a kiválogatás kritériumai.
Mindezek miatt parlamenti felülvizsgálatra van szükség, szem előtt tartva a centenáriumi ügyosztály átszervezését és a centenáriumi miniszteri bizottság létrehozásáról szóló új rendelkezéseket is – érvelt Klaus Iohannis.