D-butan-T Színházi FesztiválNagy Botond a fődíjas

2017. november 18., szombat, Közélet

November elején zajlott a D-butan-T Színházi Fesztivál második kiadása a sepsiszentgyörgyi Andrei Mureșanu Színház szervezésében, amely során meghívott előadásaik által tíz kezdő rendező vetélkedett a fődíjért. A díjat – amely egy előadás elkészítésének lehetőségét jelenti a házigazda színházzal – a Sepsiszentgyörgyhöz több szállal is kötődő Nagy Botond rendező nyerte el, aki lapunknak elmondta, fontos számára ez az elismerés.
 

  • Jelenet az Anyegin című előadásból. Fotó: Jakab Lóránt
    Jelenet az Anyegin című előadásból. Fotó: Jakab Lóránt

 

Popa Anna Maria, az Andrei Mureșanu Színház igazgatója szerint nagyon pozitív az idei rendezvény végkicsengése, nemcsak a meghívott előadások színvonala miatt, hanem azért is, mert a sepsiszentgyörgyi közönség az elváráson felüli érdeklődést mutatott a fesztivál iránt. Mint kifejtette, tíz nagyszerű előadást láthattak a nézők, amit az is igazol, hogy a meghívott szakemberekből álló zsűri három díjat osztott ki: a Nagy Botond által elnyert fődíj mellett Adina Lazăr második, Sebastian Marina pedig harmadik díjat kapott mint kezdő rendező. A legjobb rendező díját a gyergyószentmiklósi Figura Stúdió Színház Anyegin című magyar nyelvű előadásával nyerte el Nagy Botond. Az igazgatónő azt is elárulta, hogy már megegyeztek a rendezővel az együttműködésről, aki Makszim Gorkij Éjjeli menedékhely című darabja nyomán készít előadást az Andrei Mureșanu Színházban, de csak 2019-ben ér rá, hogy éljen ezzel a lehetőséggel. A D-budan-T következő évi kiadásán kezdő díszlettervezők vetélkednek majd egymással.
„Örülök, hogy alkalmat kínált a fesztivál arra, hogy a sepsiszentgyörgyi közönség is láthassa az Anyegin című előadásomat, és az is fontos számomra, hogy együtt dolgozhatom az Andrei Mureșanu Színház társulatával, akiktől az egyik legelső komoly színházi élményemet kaptam a Lucia patinează című, Radu Afrim által rendezett előadás által” – mondta el lapunknak Nagy Botond rendező, hozzátéve: öröm számára, hogy ezekkel a színészekkel dolgozhat. Díjnyertes előadásáról a fiatal rendező elmondta, talán ez a legletisztultabb eddigi rendezései közül, nem véletlen, hogy pár nappal ezelőtt Budapesten is bemutatták. A brassói származású és jelenleg is többnyire Brassóban élő Nagy Botond Sepsiszentgyörgyön Fazakas Misi színészosztályában végezte a líceumot, a marosvásárhelyi Művészeti Egyetem rendezői szakán pedig Bocsárdi László tanítványa volt. A Tamási Áron Színházban is dolgozott már, ahol a Julie kisasszony Tarkovszkij-jelenetekkel című előadást rendezte.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 1256
szavazógép
2017-11-18: Közélet - Ferencz Csaba:

Kultúrmisszió (A Pro Musica felvidéki turnéja)

A tavaly Délvidéken indított Kárpát-medencei kultúrmisszió folytatásaként november elején a Felvidékre látogatott a sepsiszentgyörgyi Pro Musica kamarakórus.
2017-11-18: Jegyzet - Ferencz Csaba:

Tálcán kínált irodalom

Vannak színházi előadások, amelyekről lehet, de nem föltétlen kell elemző recenziót írni. Mert olyan közvetlen, magától értetődő, felemelő és egyben szórakoztató, hogy elég, ha az élmény alapján fogalmazunk meg néhány gondolatot.