Szövetség a Székelyföldért EgyesületAkik akadályozzák a bejegyzést

2007. május 31., csütörtök, Közélet

Ötödször is elhalasztotta a sepsiszentgyörgyi bíróság a Szövetség a Székelyföldért Egyesület bejegyzésének tárgyalását. A tegnapi ülés kezdetén az ügyész jelezte, telefonon értesítették a prefektúráról, hogy két Kovászna megyei önkormányzat visszavonta csatlakozási határozatát. Az egyesület ügyvédje dokumentumokat, bizonyítékot kért az állításra, ezért 12 óráig felfüggesztették az ülést. A megadott időpontban az ügyvéd már nem jelent meg, az ügyész megismételte korábbi állítását, a bíró pedig június 13-ra halasztotta a tárgyalást, kérte, addig a prefektúra és a két önkormányzat hivatalos értesítésben jelezze, visszavonták-e vagy sem a határozatokat.

György Ervin prefektus ezúttal is a sajtótól értesült a legújabb fejleményekről, nem volt tudomása arról, hogy Nagyborosnyó és Szentkatolna visszavonta határozatát, de arról sem, hogy a prefektúráról telefonáltak volna az ügyészségre. Rövid időn belül kiderült: a két polgármester valóban megtette a lépést, indoklásuk szerint a kormánybiztosi hivatal februári felszólítására válaszoltak. A borosnyói tanács április 24-én hozta meg a döntést, és ezt május 16-án iktatták a prefektúrán, a szentkatolnai április 27-én, és május 9-én iktatták a dokumentumot. A két önkormányzat a Szövetség a Székelyföldért Egyesület alapító tagja.

A prefektus tegnap megismételte korábbi állítását: februárban körlevelet küldött minden polgármesternek, felszólította őket, abban az esetben, ha hibás határozatot fogadtak el, azt vonják vissza. Külön értesítőt nem küldött sem Borosnyóra, sem Szentkatolnára.

A törvény szerint a felszólítást követő két héten belül kell a tanácsoknak dönteniük a módosításról vagy a visszavonásról — állítja Demeter János, a megyei tanács elnöke, aki szintén érthetetlennek tartja, miért április végén ébredtek fel az önkormányzatok. ,,Minden meg volt szervezve, elkészült a megfelelő forgatókönyv, de a két polgármester ezt nem tartotta be"— mondja Demeter.

Patthelyzet alakult ki tehát a Szövetség a Székelyföldért Egyesület bejegyzésénél. Elképzelhetetlen, hogy a bíróság június közepén jóváhagyja az alapítódokumentumot úgy, hogy két tanács időközben visszalépett, ám a módosításra sem elegendő már az idő. Demeter János kifejtette: jogászaik tanulmányozzák a kérdést, keresik a megoldást.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 1221
szavazógép
2007-05-31: Család - x:

Búcsú a vörös hajtól?

Míg eddig a tépett formák és a szélsőséges színek domináltak, most átveszik a helyüket a rövidebb, klasszikus fazonok. Természetes, elsősorban szőke és barna árnyalatokat használnak a fodrászok — tudta meg az MTI munkatársa Hajas László sztárfodrásztól.
2007-05-31: Közélet - Farkas Réka:

Egy magánosítás különös előkészületei (Elégedetlenség az Út és Híd RT.-nél)

Ismét dúlnak az indulatok a megyei önkormányzat tulajdonában lévő Út és Híd Rt.-nél. Az alkalmazottak zúgolódnak, a szakszervezet sztrájkra készülődik, a vezetőség tehetetlennek mondja magát, behatárolt lehetőségeit emlegeti, a tulajdonos kivizsgálást ígér, bizottságot hoz létre, mely elemzi a jelzett gondokat. Az itt dolgozók fizetéseikkel sem elégedettek, ám akárcsak két évvel ezelőtt, most is elsősorban a vállalat jövőjéért, munkahelyeikért aggódnak. Egyelőre még nem hivatalos, de szárnyra kelt a hír, hogy szétdarabolják és eladják a nem ragyogóan, de jól működő útjavító céget.