Rendőrök és börtönőrök tüntettek

2017. december 21., csütörtök, Belföld

Az elavult munkakörülményeket kifogásolva és magasabb béreket követelve ezúttal a rendőrök és börtönőrök tüntettek Bukarestben a belügyminisztérium épülete előtt.

A tüntetők szerint a belügyminisztérium alkalmazottjainak több mint 60 százaléka minimálbért keres. Sorin Dumitrascu, a börtönőrök szakszervezetének képviselője rámutatott, hogy beruházások már évtizedek óta nem voltak, ezért a munkakörülményeik olyanok, mint a 70-es években. A rendőrök a gépkocsipark elavultságát is szóvá tették, emellett azt nehezményezik, hogy nem fizetik a túlóráikat, holott szerintük ők végzik a legtöbb többletmunkát valamennyi állami alkalmazott közül. Azt követelik, hogy január 1-jétől húsz százalékkal növeljék bérüket.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 1263
szavazógép
2017-12-21: Belföld - :

Románia megítélése forog kockán

Klaus Iohannis államfő szerint nyilvánvalóan fennáll a kockázata annak, hogy az Európai Bizottság (EB) Romániával szemben is elindítja az uniós alapszerződés hetes cikkelye szerinti eljárást, miután a kormány a külföldi partnerek figyelmeztetése ellenére folytatta az igazságügyi törvények módosítását.
2017-12-21: Világfigyelő - :

Az Európai Bizottság büntetné Lengyelországot

Megindította tegnap az Európai Bizottság (EB) az uniós alapszerződés 7-es cikke szerinti eljárást Lengyelországgal szemben a vitatott igazságügyi reform miatt, a lépésre reagálva Mateusz Morawiecki lengyel kormányfő kijelentette, hogy Varsó ugyanúgy ragaszkodik a jogállamisághoz, mint az Európai Unió. Ez az első alkalom, hogy az Európai Unió valamely tagállamával szemben aktiválják az „atomfegyverként” is emlegetett eljárást.