Világunk megmentéséért több tucat köztiszteletnek örvendő híresség dolgozik az ENSZ nagyköveteként. A szervezetnek jelenleg 193 ország a tagja, fő célja egy élhetőbb világ megteremtése.
Köztudott, hogy Románia egyik legöregebb erdejét illegálisan termelik ki, és tele van szeméttel. Idén a Greenpeace, a világ legnagyobb független környezetvédelmi és természetvédelmi szervezete kezdeményezte a szemétgyűjtő akciót, amelynek nagy visszhangja volt.
Leonardo DiCaprio világhírű amerikai filmszínész és ENSZ- nagykövet idén márciusban szólította fel Romániát, hogy sürgősen akadályozza meg az országban zajló illegális fakitermelést, és nevelje környezettudatosságra polgárait.
Az erdőt a Székely Mikó Kollégium tanárnője, Kocsis Edit is szívügyének tekinti, és szeptemberben Ölelj meg egy fát! címmel útjára indított egy projektet, amely már zsenge kortól tudatosítja a diákokban a természet és a fák létfontosságú szerepét. Ehhez a kezdeményezéshez csatlakozott Gödri Judit tanárnő, akivel közösen dolgoztak a tervezeten. Munkájuk gyümölcsét a hét elején a Székely Mikó Kollégium konferenciatermében mutatták be egy nagyszabású, ötödikes, hatodikos és nyolcadikos diákok által készített környezetvédelmi kiállítás keretében.
A mai világban sajnos, elfásultunk a fák mellett – mondta Kocsis Edit. Nem vagyunk tudatában, vagy nem akarjuk tudni, hogy a nagyméretű fakitermelés évek múltán bolygónk pusztulásához vezet. Éppen ezért a tematikus kiállítás időszerű gondolata a tudatos karácsonyfa-vásárlás: akinek lehetősége van rá, földlabdában kínált élő fenyőt válasszon, hogy az ünnepek után lehessen visszaültetni a természetbe. Közvetlen környezetünkben mi magunk is tehetünk a fákért, nem kell megvárni valamelyik világszervezet beavatkozását, hiszen saját életterünkről van szó...
A szervezők és a közönség örömére a megnyitót a diákok a témához kapcsolódó szavalatai, énekei varázsolták színesebbé. A kiállítást előzetes egyeztetés után bárki megtekintheti.
Huszár Szilamér