Hírbörze

2017. december 27., szerda, Pénz, piac, vállalkozás

Elektronikus bevallás
2018 januárjától az adóügyi nyilatkozatokat kötelező módon interneten keresztül, elektronikus formában lehet benyújtani – közölte az Országos Adóhatóság. A rendelkezés a következő nyilatkozatokra vonatkozik: 100-as, 101-es, 120-as, 205-ös, 207-es, 208-as, 300-as, 301-es, 307-es, 311-es, 390-es, 394-es és 710-es. Az űrlapok az intézmény honlapjáról tölthetők le, és az itt található ingyenes útmutató programok felhasználásával tölthetők ki.

Vissza a megyei adóhatósághoz
Áprilistól a középvállalatok az adóhivatal regionális központjai helyett ismét a megyei adóügyi hivatalokban intézhetik adóügyeiket – közli az RMDSZ-tájékoztató. A döntés több mint tízezer romániai vállalkozást érint, és a parlament alsóháza döntéshozó fórumként szavazta meg az RMDSZ által kidolgozott és előterjesztett javaslatot.
Üdülési csekk
A kormány jóváhagyta az üdülési csekkek kiosztásának módszertanát. Az eljárás szerint 2018 novemberéig a közintézmények minden alkalmazottja egy 1450 lejes értékjegyet kap, amelyet belföldi vendéglátóegységekben értékesíthet. Az üdülési csekkek kiadásával kapcsolatos összes teher a munkáltatót terheli, a magáncégek esetében a juttatás odaítélését, annak mértékét a megadott plafonérték alatt a munkaadó dönti el. A névre szóló értékjegyeket kizárólag a tulajdonos hasznosíthatja az érvényesség időtartama alatt, és csakis turisztikai szolgáltatások ellenértékeként.
Nagy a szakadék
Az Európai Unió országai közül Romániában regisztrálták a legnagyobb különbséget az ország leggazdagabb és legszegényebb rétege között 2015-ben – írja az Országos Statisztikai Intézet által az Agerpres hírügynökség kérésére összeállított tanulmány. 2015-ben az unió lakosainak leggazdagabb 20 százaléka átlagosan ötször keresett többet, mint a legszegényebb 20 százalék. A leggazdagabbak és a legszegényebbek közötti legkisebb különbséget Csehországban és Szlovákiában regisztrálták (3,5-szörös különbség), majd Szlovénia és Finnország (3,6), valamint Belgium és Hollandia (3,8) következik. A legnagyobb különbségek Romániában (8,3) voltak, majd Bulgária (7,1), valamint Görögország és Lettország (6,5) következik. A mélyszegénység azokban az országokban a legkisebb, amelyekben a leggazdagabbak és a legszegényebbek közötti különbség a legkisebb.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Ön szerint ki lenne a legjobb államelnök Romániában?











eredmények
szavazatok száma 555
szavazógép
2017-12-27: Pénz, piac, vállalkozás - :

Kriptovaluták világa (Pénzügyek)

Az évezred befektetése, a 20. századi pénzrendszer lebontása vagy a történelem legnagyobb pilótajátéka? Sok embert milliárdossá tettek a kriptovaluták, de sokan összeomlással riogatnak. Ráadásul egy székelyföldi csapat arra készül, hogy három hónapon belül piacra dobja az első Kárpát-medencei regionális kriptovalutát. De mi is a kriptovaluta és annak első sikersztorija, a bitcoin?
2017-12-27: Világfigyelő - :

Fordulat jöhet Észak-Korea politikájában?

A dél-koreai országegyesítési minisztérium előrejelzése szerint Észak-Korea jövőre nyitott lesz arra, hogy tárgyalásokat kezdjen az Egyesült Államokkal.