Meleg étel Kézdivásárhelyen

2018. január 8., hétfő, Közélet

Szombaton negyedik alkalommal osztottak újévi meleg ételt, mézes-mustáros karajt krumplival és káposztával Kézdivásárhely főterén a Gábor Áron-szobor mellett lévő sátorban, amelyet a polgármesteri hivatal munkatársai húztak fel.

  • A szerző felvétele
    A szerző felvétele


Héjja Tamás szervező, a Kézdivásárhely Infó Centrum internetes portál tulajdonosa (kezdi.info) úgy fogalmazott, az ötszáz adag ételt a szeretet, az alázat és a szerénység jegyében osztották szét, ugyanakkor köszönetet mondott mindazoknak, akik a rendezvényhez hozzájárultak és támogatták azt. A meleg étel felszolgálásában a Kézdivásárhelyi Nők Egyesülete, a Zöld Nap Egyesület, a 34. számú Gábor Áron Cserkészcsapat vett részt. A jótékonysági rendezvényt számos önkéntes mellett a Jazz Bistro, a Bujdosó és a Vadrózsák vendéglő, a Francia Pékség, a Süti Éden, a KreaKids Stúdió, a Gyuszi Com, a Badi Mustár, az Agrico-M, valamint Kézdivásárhely Polgármesteri Hivatala támogatta. Újdonságként a Süti Éden és a KreaKids Stúdió jóvoltából 500 szív alakú mézespogácsát is szétosztottak.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 1239
szavazógép
2018-01-08: Máról holnapra - Farkas Réka:

Autópálya-álmok

Úgy tűnik, minél nagyobb az igyekezet, minél több az ígéret, Románia annál rosszabbul teljesít az autópálya-építés területén, az év eleji álmodozások év végére semmivé válnak. Hallhattunk pedig nagy terveket bőséggel, a végeredmény azonban önmagáért beszél: 2016-ban egyetlen kilométernyi új sztráda sem készült el, tavaly csupán a dél-erdélyi autópályán, Lugos és Déva között sikerült átadni egy 15,4 kilométeres szakaszt – ez is a korábbi év „termése” –, s elkészült még 21 kilométer, de egyelőre használhatatlan. Pedig 2017 elején az igencsak óvatos tárcavezető legalább 90 kilométer új útszakasz véglegesítéséről beszélt.
2018-01-08: Közélet - :

Találkozzunk, nyerjünk Sepsiszentgyörgyön (Laptalálkozó, keresztrejtvény-kiértékelő és nyereményjáték)

Január 10-én, szerdán Sepsiszentgyörgyön találkozunk olvasóinkkal. A Bod Péter Megyei Könyvtár Gábor Áron Termében 17 órára várjuk mindazokat, akik a Háromszék munkatársaival szeretnének találkozni, ugyanakkor bemutatjuk munkatársaink legújabb, Kaláka könyvek sorozatban megjelent köteteit. Külön hívjuk hűséges keresztrejtvényfejtőinket, akik között értékes nyereményeket sorsolunk ki, na meg mindazokat, akik részt kívánnak venni interaktív nyereményjátékunkban.