Vasárnap és hétfőn 19 órától Yasmina Reza Művészet című darabját láthatja a kézdivásárhelyi közönség a Vigadó Művelődési Házban. Az előadás rendezője, Barabás Árpád lapunknak elmondta, bár a darab a mindenkori művészettel kapcsolatos kérdéseket boncolgat, elsősorban a barátságról szól.
Serge, Marc és Yvan régóta barátok, azonban egy jelentéktelennek tűnő nézeteltérés miatt úgy tűnik, veszélybe került kapcsolatuk: Serge óriási pénzösszeget fizet egy olyan kortárs művészeti alkotásért, amely Marc szerint teljesen értéktelen. Yvan igyekszik kibékíteni a feleket, azonban az esztétikai érzék és a művészetfelfogás terén való nézetkülönbségek egyre erősödnek közöttük, míg végül elfeledettnek hitt korábbi sérelmeik is felszínre kerülnek…
„A barátság témája minden embert megérint, hisz mindenkinek vannak barátai, kinek több, kinek kevesebb, mai, felszínes világunkban pedig rendkívüli módon felértékelődik egy-egy mélyebb kapcsolat” – vallotta lapunknak Barabás Árpád rendező, hozzátéve, fontosnak tartja, hogy napjainkban a színházban olyan problémák kerüljenek terítékre, amelyek jelen idejűek, maiak, ismerősek mindenki számára. Szerinte a színház egyik legfontosabb küldetése, hogy a jelen problémáira reflektáljon, keresztmetszetet adva a korról, amelyben született. Kérdésünkre, hogy milyen volt Kézdivásárhelyen dolgozni, fontosnak tartotta elmondani, hogy a Városi Színház messzemenően a legnehezebb körülmények között létező színház azok közül, ahol eddig dolgozott, mégis úgy tudta végigcsinálni csapatával együtt a rendelkezésére álló rövid idő alatt a próbafolyamatot, hogy semmiben nem szenvedett hiányt. „Az emberek tették a dolgukat jókedvvel, tehetséggel és alázattal, mert csak így érdemes” – nyilatkozta. Hangsúlyozta, egy színházban az emberanyag a legfontosabb, legértékesebb, és úgy érzi, ezek a színészek hittek, bíztak benne, és követték őt a színrevitel nehéz kalandjában, ami nagy ajándék, de ugyanakkor nagy felelősség is volt. Elégedett a munkával, összegezte, számára olyan ez az előadás, mint egy kis ékszerdoboz, benne a legnagyobb ékszerekkel: a színészekkel. „Remélem, sikerült világosan beszélni arról a problémáról, amely minket érdekel: őszintén, tisztán, koncentráltan, letisztult színészi játékon keresztül” – fogalmazott Barabás Árpád.
Az előadást, amely a nagyterem színpadán kialakított stúdiótérben játszódik, ezúttal a Gábor Áron A- és B-bérleteseknek ajánlja a színház.