Nem kevesebb mint tizenhárom évig épült a kézdivásárhelyi műjégpálya, a beruházás összértéke megközelíti a huszonnégymillió lejt, a hétvégén pedig miniszterelnök-helyettes, sportminiszter, RMDSZ-elnök és Kovászna Megye Tanácsának vezetője is jelen volt az avatóünnepségen, amely ugyan kétnaposra sikerült, de így legalább emlékezetesebb marad.
Kézdivásárhely önkormányzata annak rendje és módja szerint megszervezte az avatóünnepséget, ahogy fogalmaztak, színes programkínálat várta az érdeklődőket. A második nap aztán beszédet mondott Bokor Tibor, Kézdivásárhely polgármestere, Paul Stănescu miniszterelnök-helyettes, Ioana Bran sportminiszter, Kelemen Hunor RMDSZ-elnök, Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke és Tánczos Barna szenátor, a Székelyföldi Jégkorong Akadémia elnöke, de volt küldöttség a Magyar Jégkorongszövetség, a Román Jégkorongszövetség és a Román Korcsolyaszövetség részéről is. A sok fontos ember örömét fejezte ki a műjégpálya átadása kapcsán, hiszen így a jégkorong és a műkorcsolya utánpótlás-nevelés fellendülhet.
Igen ám, de ha eredményt akarnak elérni az országos versenyeken, akkor napi rendszerességgel kell edzeniük, ami viszont óránként 200 lejbe kerül, és ez azért szép összeg egy csapattól. A nagy ünneplés közepette csak azt felejtette el mindenki, hogy a műkorcsolyázók lassan nem tudják kifizetni a használati díjat – volt is ebből nem is olyan régen kisebb összetűzés a szülők és a város önkormányzata között, de utóbbi továbbra sem csökkenti az óradíjat. Romániában talán a kézdivásárhelyi az egyetlen műkorcsolyapálya, amelynek használatáért a város sportolóinak fizetniük kell – az ország más pályáin a polgármesteri hivatalok száz százalékban visszatérítik a sportolók számára a költségeket. A szülők jogosan háborodtak fel, elvégre az ő adójukból is tartják fenn a létesítményt, a politikusok számára pedig nem csak kampányidőszakban, avatóünnepségen és szólamokban kellene hogy fontos legyen a fiatal nemzedékek nevelése, mint ahogy a kézdivásárhelyi önkormányzatnak sem a sportoló gyerekek szüleinek zsebéből kellene pótolnia hatmillió lejjel kisebb idei költségvetését...
A tizenkét hónapon keresztül működtethető, Európában is korszerűnek számító pálya minden feltételnek megfelel ahhoz, hogy nemzetközi mérkőzések helyszíne is legyen, a jégkorong- és a műkorcsolyacsapat folyamatos fejlődéséhez minden adott, utóbbinál neves külföldi szakembert is sikerült bevonni Petra Knežević-Kolarević edző személyében. A szerb nemzeti korcsolyaválogatott egykori segédedzője és országa műkorcsolyabajnoka foglalkozik a gyerekekkel – mindezek ellenére sem örülhetünk maradéktalanul, hiszen a műkorcsolya-szakosztályt egy év alatt sem tudták bejegyeztetni a Kézdivásárhelyi SE keretében, mert a felelős titkártól még mindig várják a szükséges iratokat.
Az önkormányzat javasolja, hogy pályázaton keresztül oldják meg a problémát, viszont a sportban nem lehet addig várni, amíg a politikum rászánja magát és kiírja a megfelelő programot. Azzal, hogy az utánpótlásnak ingyenes edzési lehetőséget biztosítanak, nem teremtenének precedenst, hiszen különbséget kell tenni utánpótlás-nevelés és a hobbi szinten, délutánonként sportolók között.
A csapból is az folyik, hogy a diákoknak több mozgásra van szükségük, és hiába szeretnek a gyermekek sportolni, hiába tehetségesek, mert a szülők hosszú távon nem tudják fizetni a használati díjat. Menjenek inkább Sepsiszentgyörgyre, mert ott ingyen edzhetnek a Sepsi Aréna melletti fedett műjégpályán?