A levélszavazatok növelték a Fidesz–KDNP előnyét

2018. április 10., kedd, Világfigyelő

A levélben leadott szavazatok összeszámolása során szerzett szavazatokkal eggyel bővült, 134-re nőtt a Fidesz–KDNP által elnyert mandátumok száma, a Jobbiké eggyel csökkent – derül ki a Nemzeti Választási Iroda (NVI) tegnap délután frissített adataiból, amely 98,96 százalékos feldolgozottságot mutat. Az április 8-i parlamenti választás a Fidesz–KDNP ismételt kétharmados győzelmét hozta.

Az NVI vasárnap kezdte meg a levélben érkezett szavazatok számlálását. Hétfő délelőttig 96 751 érvényes levélszavazatot számoltak össze, ebből 91 660-at kapott a Fidesz–KDNP pártszövetség, míg a Jobbikra 1113-an, az LMP-re 1099-en, az MSZP-Párbeszéd szövetségre 686-an, a Momentumra 492-en, a DK-ra 368-an, a Magyar Kétfarkú Kutya Pártra 351-en, az Együttre 160-an szavaztak; a többi párt száznál kevesebb voksot kapott.

A határon túli magyarok által leadott levélszavazatokat az országos listás mandátumok szétosztásánál veszik figyelembe. Mivel a levélszavazatok miatt jelentősen megnőtt a Fidesz–KDNP pártlistára jutó szavazat, így ez a lista még egy mandátumhoz jutott, egyúttal a Jobbik elveszített egy listás mandátumot, mert már nem volt elég szavazata az utolsóként kiosztandó mandátum megszerzéséhez, így összesen már csak 25 mandátuma van.

Az NVI folyamatosan ellenőrzi a visszaérkezett levélszavazatok azonosító nyilatkozatait és számlálja össze az érvényes nyilatkozatokhoz tartozó szavazatokat, így az országos listás mandátumok megoszlása az egyes pártlisták között még változhat.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 521
szavazógép
2018-04-10: Máról holnapra - Demeter J. Ildikó:

Ünnepi békétlenség

A román baloldalnak különös tehetsége van az ünnepek elrontásához, és nem képes tanulni előző hibáiból, újra meg újra melléfog. Karácsony előtt a társadalombiztosítási járulékoknak a munkavállalóra való átruházásával keltett nyugtalanságot, az ortodox húsvét pedig a szelektíven kiadott bérek miatti feszültséggel kezdődött.
2018-04-10: Közélet - Demeter Virág Katalin:

Összefogás a hagyományos gyümölcsösökért

Több mint ötezer csemetét igényeltek a Háromszéki Közösségi Alapítvány által meghirdetett Egy fa a jövő nemzedékének program révén – tájékoztatott közleményében az alapítvány.