Tegnap délelőtt két vállalkozói csoportosulás szervezett vetélkedőt diákoknak a Szent György Napok részeként: a fémipari klaszter a Puskás Tivadar Szakközépiskola tornatermében, a textilipari klaszter pedig az említett iskola Gyár utcai műhelyeiben. Mindkét vetélkedő célja a szakma népszerűsítése és a diákok bátorítása, hogy merjenek kreatívak lenni.
Különös módon a Transylvanian Mechanical Engineering Klaszter nem fémmegmunkálással kapcsolatos feladatot adott a versenyzőknek, hanem egy siklóernyőhöz hasonló Szent György sárkány tervezését, elkészítését és tesztelését várták el tőlük, ami igazodott a városnapokhoz. Az első alkalommal tavaly szervezett barkácsversenyen fém volt az alapanyag, tegnap kartont, ragasztót, poliésztert, szikét, fémcsavart és egyéb kellékeket kaptak a csapatok a feladat megoldásához. Három-, illetve négyfőnyi csapatokban vetélkedtek, a házigazdák mellett a kecskeméti Gáspár András Szakgimnázium és Szakközépiskola, a pécsi Simonyi Károly Szakgimnázium és Szakközépiskola, a székelyudvarhelyi Eötvös József Szakközépiskola és a csíkszeredai Székely Károly Szakközépiskola diákjai. Mindenki nyert, hisz volt, aki a tervezésben volt erős, mások a kivitelezésben, megint másoknak a röptetés sikerült jobban.
Az Újrahasznosítás az iskolában témájú verseny kezdeményezői lakberendezési kellékek és ruházati cikkek készítését kérték a diákoktól. Nyersanyagként anyaghulladékot bocsátottak a rendelkezésükre, elmondták a feladatot, és alig kis idő múlva már kattogtak is a varrógépek.
A Transylvania Textile & Fashion Klaszter és a Puskás Tivadar Szakközépiskolával összevont Kós Károly Szakközépiskola textil- és készruhaipari tagozata évek óta együttműködik, ezúttal is közösen hirdették meg a versenyt, amelyre a házigazdákon kívül a baróti Baróti Szabó Dávid Középiskola és a bodzafordulói Nicolae Bălcescu Középiskola is benevezett.
Mindkét vetélkedő szervezői szerint a versenyek elérték céljukat, hisz lehetőséget teremtettek a diákoknak, hogy kivitelezhessék ötleteiket, és érezzék: a vállalkozók társadalmának nem mindegy, hogy milyen felkészültségű fiatalok kerülnek ki az iskolapadokból.