A középkorba, Mátyás király világába kalauzol a Hunyadi Mátyás életterei című szabadtéri kiállítás a sepsiszentgyörgyi Erzsébet-park Szent József plébániatemplom szomszédságában levő sarkában. Ugyanakkor az Erzsébet-fasor által övezett téren korabeli sátrak között középkori tárgyak kézbe vehető, tapintható másolatai idézik Mátyás király korát, korhű öltözetbe bújt hölgyek és urak fokozzák a hangulatot, és ki lehet próbálni különböző középkori vásári játékokat is.
A vándorkiállítás megnyitóján pénteken délelőtt Knop Ildikó, a Szent György Napok programigazgatója köszöntötte az egybegyűlteket, majd Csibi Krisztina, a Mátyás-emlékévet lebonyolító Magyarság Háza igazgatója hívta fel a figyelmet az emlékezés és ünneplés fontosságára. Szabó Lilla, a Kincses Kolozsvár Egyesület ügyvezető igazgatója elmondta, nem az „igazságos” Mátyást mutatják be, ahogyan a köztudatban él, hanem a „hadakozó reneszánsz” királyt.
Magyar Attila, az Őskultúra Alapítvány elnöke, a szigethalmi Emese Park igazgatója, a korabeli viseletben tüsténkedő, szigethalmiakból és kolozsváriakból álló csapat vezetője elmondta, a 15. századot igyekeznek testközelbe hozni. A háttér-információk mellett a kiállítás azzal egészül ki, hogy kézbe vehetőek a tárgyak, így a gyerekek sokkal inkább bele tudják élni magukat Mátyás király korába.
Magyar Attila lapunknak elmondta, a lovagi sátrat a 15. század korai szakaszából származó freskók, miniatúrák nyomán modellezték le, és Mátyás-korának jellegzetes tárgyaival rendezték be.
Látható Kinizsi Pál láncinge, nyílpuska, lándzsa, kézi ágyú, visszacsapó íj, kard, vértezetben álló alabárdos, a Fekete-sereg pajzsa, írópult, mögötte formabontó módon nem szerzetes, hanem korabeli ruhába öltözött hölgy, továbbá viseletek, játékok. Mellette kereskedősátor, távolabb kis szekér. Az előtérben vásári játékokban lehet részt venni, vívni, számszeríjat kipróbálni, gyertyát mártogatni, és néha felcsendül a lant is.