Békési levelekMi és mit

2018. május 9., szerda, Jegyzet
Pálmai Tamás

Így, választások után, jogos a kérdés: mi következik, mit várhatunk? A Fidesz–KDNP szövetség egy keresztény világnézeti párt és egy keresztény-demokrata ihletésű nagy néppárt értékrendi közössége – írja a Hetek. E lapnak adott interjút Semjén Zsolt, aki szerint új szakaszt kell nyitni a kormányzásban, és a negyedik Orbán-kormánynak türelemre és az érdemi párbeszédre nyitottnak kell lennie a társadalommal. Tiszta beszéd.


Folytatja: „Két szempontból is változott a helyzet. 2010-ben egy államcsőd szélén tántorgó országot vettünk át. Az első feladat ennek elkerülése volt, miközben megindult a nemzet közjogi egyesítése, az állampolgárság megadása minden magyarnak, bárhol él a világon. A kiindulópontunk az volt, hogy Magyarországnak pontosan azt kell csinálnia, mint Izraelnek. Minden zsidó, bárhol él a világon, biztos lehet abban, hogy van egy ország, ahová, ha veszélyben van, hazamehet.” Van egy állam tehát, amely ki fog állni mellettük. A mi esetünkben Magyarország ez. „Ezek a 2010-ben elindított folyamatok messze nem fejeződtek be 2014-re, azért folytattuk 2014 után a kormányzást. Ma más a helyzet. Olyan újabb kihívások vannak, melyek gyökeresen különböznek a 2010-esektől. Akkor a gazdasági válság volt az alapprobléma, ma az új kihívás a migráció. Eddig inkább a gazdasági szuverenitást kellett védeni, most az alkotmányos nemzeti szuveranitást.” A gondolatsor folytatódik: „2010-ben sem azért csináltunk unortodox gazdaságpolitikát, mert ehhez lett volna kedvünk, hanem belekényszerültünk. Később a migráció körüli konfliktusba is belekényszerültünk. Nem élvezzük a konfliktust. A brüsszeli propaganda azt mondja, hogy a migráció olyan, mint a természeti csapás, el kell fogadni, hogy a keresztény civilizáció véget ért, el kell fogadni a multikulturalizmust, ellene lehetetlen védekezni. Erre itt van a kis Magyarország, amely bebizonyítja, hogy nem így van!” Saját keresztény civilizációnk védelméhez jogunk van, a saját nemzetünk védelme kötelességünk. „A hagyományos keresztény tanítás azt mondja, hogy az elsődleges kötelességem a saját családom felé van, utána jön a nemzet és végül úgy általában az emberiség. Abból mindig tragédia volt, amikor ezeket a kötelezettségeket felcserélték.”
„Mi nem azért harcolunk, mert ez nekünk jól esik, hanem mert belekényszerítettek minket. Ugyanez a helyzet belpolitikailag: nem akarjuk, és nem is érdekünk a konfrontáció.” Ám ma Magyarországon az ellenzék nem partner a nemzeti minimumban való megegyezésre.
A Keresztény Értelmiségiek Szövetségében gondolkodva épp a napokban fejtegettem, hogy ma a Fidesz–KDNP pártszövetség képviseli azt a politikát, amely egy magyar keresztény értelmiségi számára elfogadható. A miniszterelnök a KÉSZ-szel kapcsolatban így nyilatkozott nemrég: „Örülök, hogy van még az országért, a magyar nemzetért aggódó értelmiség Magyarországon, aki hallatni meri a hangját.” A választások után elmondta azt is, hogy: most kell szerénynek lennünk!
A KÉSZ továbbra is egy, a pártoktól független keresztény értelmiségi civil szervezet, mely folyamatos jogának és kötelességének tekinti a jövőben is azt, hogy tükröt tartson a mindenkori hatalom számára, nézeteiről beszéljen, nyíltan megszólaljon, és közéleti üzeneteket fogalmazzon meg. Mert nincs fontosabb egy vezetés számára, mint élvezni egy gondolatébresztő, féltő, építő, keresztény erkölcsi iránytűként is felfogható baráti szó támogatását.
Itt tartunk tehát. Nem egyszerű az ország helyzete. És nem könnyű. De nem is reménytelen.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 1222
szavazógép
2018-05-09: Közélet - Fekete Réka:

Konfliktust eredményez az új bértörvény (Elégedetlenség az egészségügyben )

Nem vitatható, hogy szükség volt az orvosok fizetésének megemelésére, megbecsülésük ilyetén módon is történő kifejezésére, ami netán az elvándorlás mérséklését is előidézheti, de az elv, amely szerint kidolgozták az új bér- és pótléktörvényt olyan méltánytalan és igazságtalan, hogy több elégedetlenséget váltott ki, mint elismerést – állítja dr. Antal Álmos, a sepsiszentgyörgyi Dr. Fogolyán Kristóf Megyei Sürgősségi Kórház orvosigazgatója. A kórházvezetővel a Sanitas szakszervezet hétfői figyelmeztető sztrájkja után az említett jogszabály anomáliáiról, a hazai egészségügy legfontosabb stratégiai hibáiról beszélgettünk.
2018-05-09: Világfigyelő - :

Megalakult az új Országgyűlés

Letették esküjüket az országgyűlési képviselők tegnap Budapesten, ezzel megalakult az új parlament, és a 2014-ben megalakult kormány megbízatása megszűnt. Beszédében Áder János köztársasági elnök megjegyezte, az Európai Unió néhány vezetője mintha elveszítette volna iránytűjét.