Beszélgetés Csáki Attilával, Árkos új alpolgármesterévelKözösen a szülőfaluért

2008. július 25., péntek, Közélet

Árkos szülötte, és éppen 28 éves. Ott végezte az elemit, a Székely Mikó Kollégiumban érettségizett, erdészeti szakdiplomát szerzett a csíkszeredai Venczel József Szaklíceumban. A budapesti Szent István Egyetem kertészmérnöki karán folytatta tanulmányait (2004), majd a kolozsvári Babeş—Bolyai Tudományegyetem politikatudományok és közigazgatás karának sepsiszentgyörgyi kirendeltségén szerzett oklevelet.

— A zsenge Magyar Polgári Párt színeiben nyerte el ezt a nem könnyű beosztást...

— Megtiszteltetés számomra. A közigazgatásról tanult elméletet, tudom, nem lesz könnyű a mindennapokban gyakorolni, hisz alig háromnegyed hónapja ültem ebbe a székbe. A galeri számára, amellyel közösen tervezgetjük a jövőt, a község sorsa a fontos, Árkos jövője. Kiállunk elveink, érdekeink mellett. Én el tudom képzelni, hogy ezeket az érdekeket hűséggel fogom képviselni. A feladat számomra szolgálatot és nem státust fog jelenteni.

— Mik a tervek, elképzelések?

— Átláthatóbbá, emberközelibbé szeretnénk tenni az önkormányzati munkát, közvetlen és rendszeres kapcsolatot kiépíteni a lakossággal. Árkost azon községek soraiba szeretnénk állítani, melyek élen járnak az autonómiáért való küzdelemben. Fejest akarunk ugrani az európai uniós pályázati alapok lehívásába. Hiszem, hogy a település fejlesztésében nagy szükség van a helyi tanács, a civil szféra, a történelmi magyar egyházak és az iskola közötti kapcsolatok kiépítésére. Követni következetesen a már megkezdett projektek pontos kivitelezését, közkatonája lenni az infrastruktúra kiépítésének Árkoson.

— Kissé konkrétabban is.

— Évente közmunkát akarunk szervezni buszmegálló, játszótér és közérdekű teendők elvégzésére. Teret biztosítunk a fiatalok önszerveződésére, támogatjuk egy civilizált szórakozóhely kialakítását. Barátja leszek továbbra is a hagyományőrző rendezvényeknek — farsang, szüreti bál, közművelődés —, mert ezeknek hagyománya van nálunk. Nincs egy sportpályája ennek a falunak. Támogatni fogjuk a fúvószenekart és a tűzoltó-alakulatot, mert ezek részei a közéletnek, keressük a lehetőséget a ruházat és a hangszerek beszerzésére. Hiszek abban, hogy az új helyi tanács, amelybe mi fiatalokat juttattunk be, ütőképes lesz. A mi közösségünkben nem az lesz a fontos, hogy ki milyen pártnak a tagja, hanem az, hogy kit milyen mértékben érdekel ennek a közösségnek a sorsa.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mi a véleménye az elnökválasztás érvénytelenítéséről?






eredmények
szavazatok száma 896
szavazógép
2008-07-25: Közélet - Farkas Réka:

Intézményesítik a szakértői munkát (Kerekasztal Székelyföld fejlesztéséről)

Az elmúlt tizenöt évben először tapasztalnak nyitást a politikum részéről a térségfejlesztéssel foglalkozó szakemberek, lehetőség adódik tehát arra, hogy intézményesítsék munkájukat, és elkészítsék Székelyföld fejlesztési elképzelését — fogalmazott Bíró A. Zoltán, a csíkszeredai Sapientia dékánja azon a szakmai kerekasztal-beszélgetésen, amelyet az áprilisban Csíkszeredában megkezdett tanácskozás folytatásának szántak.
2008-07-25: Közélet - Szekeres Attila:

Négy új címer

Négy háromszéki község címere jelent meg a tegnap kiadott 560-as Hivatalos Közlönyben. A kormány július 16-án kelt 772-es határozatával Ajta község, 773-as határozatával Esztelnek, Uzon és Kézdiszentkereszt címerét fogadta el. A címerpajzs gótikus formája és a községi rangot jelző egybástyás falkorona kötelező.