A tavasz folyamán lezajlott háromnapos erdőtelepítési akció zárórendezvényeként az erdők környezeti szerepéről tartottak előadást Zágonban a csemeteültetésben részt vevő gyermekeknek. Kádár Tibor, a Mihai Eminescu Trust Alapítvány képviseletében többek között a fotoszintézist és az erdők vízkörforgásban betöltött szerepét hangsúlyozta.
Április folyamán a Rogoz nevű legelőn ültették el a kis fákat, az alapítvány a csemetéket biztosította, a zágoni Mikes Kelemen Általános Iskola diákjai kétkezi munkájukkal járultak hozzá az erdőtelepítéshez. A költségeket a község polgármesteri hivatala állta, a helyi magánerdészet a szakmai felügyeletet biztosította. Összesen 15 ezer csemetét ültettek el, az erdősítés mintegy hat hektárra terjed ki, figyelembe véve a természetes szaporulat jelenlétét is – mondta el érdeklődésünkre Porzsolt Levente erdészeti vezető. A gyermekek mintegy 1600 csemetét ültettek el, a fennmaradó mennyiséget szakcég telepítette. A munkálat nem egyszerű, a talaj előkészítése mellett a meglévő csemetékre is oda kellett figyelni. Ennek ellenére a tanulók jó hangulattal dolgoztak – mondta a szakember. Nem a mennyiség a lényeges, hanem az, hogy a gyerekek megismerjék az erdőtelepítés folyamatát, később tisztelettel legyenek az erdő iránt – fűzte hozzá.
A diákok munkájának elismeréseként az alapítvány az őszi tanévkezdésig biológialaboratóriumi felszerelést adományoz a Mikes-iskolának.