Új rend látszik meghonosodni a sepsiszentgyörgyi önkormányzatban, a napirendre tűzött tervezetek tárgyalásakor a képviselők előnyben részesítették azokat, melyek ― vagyoni kérdéseket feszegetvén ― kétharmados szavazatot igényeltek. Tették mindezt azért, mert néhányuk előre bejelentette, nincs ideje végigvárni az ülést. Végül azonban a megjelent 17 képviselőből egy sem távozott időnap előtt.
Amúgy a testület számos rutinkérdést vitatott meg, azaz inkább szavazott meg, vitára ugyanis nem sok tervezetnél került sor. A minden tanácsülésen esedékes költségvetés-módosítást ezúttal az adóból visszaosztott összeg növekedése, illetve az újszülötteknek adandó ,,bébicsomagra" a minisztériumi pénz megérkezése indokolta, a célirányos összegen kívüli bevételt jórészt kölcsönök törlesztésére, valamint a művelődési és sportalapnál a polgármester rendelkezésére álló, kiürült kassza feltöltésére fordítják. A város által fenntartott művelődési intézmények vezetőtanácsaiba kinevezték az önkormányzat képviselőit (a Tamási Áron Színházhoz Kovács Istvánt, az Andrei Mureşanu Színházhoz Gazda Zoltánt, a Háromszék Táncegyütteshez Keresztély Irmát), a tanintézményekhez szintúgy.
A városi közüzemek vezetőtanácsába a lejárt megbízatású adminisztrátorok helyett újakat neveztek ki, a Tegánál egyikét hosszabbították, korábbi határozataikon pontosítottak, a taxis szolgáltatás szabályzatát fogadták el, rögzítették az újonnan létesült ifjúsági és sportbizottság hatáskörét, elfogadták a kormány kérését a Tulipán utcai, központi alapokból épült tömbháznak állami magántulajdonba való átadására a lakások értékesítése céljából, egy új sportcsarnok építésének kezdeményezését. Egyetlen határozattervezetet utasítottak vissza a képviselők, egy államosított lakás udvarának eladását, illetve a polgármester kérésére levették ― egyelőre ― napirendről a víz- és csatornázási díj növelésének tervezetét.