A megfiatalodott helyi tanács határozott: legyen kétnapos a falu ünnepe, Árkos megbírja, megszervezzük! Így történt. A színes utcai plakátok több mint két tucat rendezvényre hívták az érdeklődőket, az augusztusi kánikulát könnyen lehetett bírni hideg itallal a hársfák alatt. Máthé Árpád polgármester a rendezvény hozadékáról szólt megnyitójában. Bejelentette: Imreh Domokos (1915—2002) tanárról, unitárius kántortanítóról, a helyi közművelődés egykori nagy mesterétől nevezték el az 1897-ben épült községház nagytermét, mert az volt a kultúra székhelye 1937-ig. Vendégként érkezett ide a Somogy megyei Polány település küldöttsége, élén Ellenberger Tamás polgármesterrel. A Balaton térségében fekvő falu testvértelepülési kapcsolatot szándékszik kialakítani Árkossal.
Az igazi parádés jelleget a fúvószenekarok (Árkos, Gidófalva), Márk Attila unitárius kántor gyermekkórusa, a sepsiszentgyörgyi Sugás Nyugdíjas Egylet dalcsoportja, majd a helybeli Régeni Áron Dalárda biztosította.
A falu szülötte — Kurta Béla zenetanár — régizene-számaihoz és Márk Attila megzenésített verseihez már csak az unitárius templomvár falai biztosítottak illő környezetet. Továbbá jól illeszkedett a programba Árkos ,,látható" helytörténete, Bálinth Zoltán dokumentumkiállítása. A közismert fiatal műgyűjtő és muzeológus munkáját a falu lakossága annyira értékelte, hogy megválasztották az új helyi tanács tagjává.
Más hangulatot teremtett esténként Dancs Annamari, Lucasso, a Rennie-koncert, valamint Fazakas István és zenekara. A fociselejtező, a tűzoltó-bemutató, a teke- és asztalitenisz-bajnokság, Ladó Szabolcs táncbemutatója, a helybeli gyermekek aszfaltrajza és kerékpárversenye már csak ráadás volt. De volt utcabál tűzijáték nélkül, és mindenki láthatta a falu főterén Bálinth Zoltán, Rétyi Árpád és Váncsa Lénárd gyűjtők 290, öntöttvasból készült vasalókiállítását, Délkelet-Erdély leggazdagabb ilyen jellegű gyűjteményét.