Ingyenes egészségügyi szűrőprogramSzívesen segítenek

2018. szeptember 10., hétfő, Közélet

Közel nyolcszáz felső-háromszékit vizsgáltak meg a múlt héten a Bács-Kiskun Megyei Kórház szakorvosai és asszisztensei Szentkatolnán. Összességében az itt élők egészségi állapota jobb, mint a magyarországi lakosságé, értékelte dr. Svébis Mihály, a Bács-Kiskun Megyei Kórház főigazgatója, hozzátéve, ez nem jelenti azt, hogy a rendszeres szűrővizsgálatokra ne lenne itt is nagy szükség – közölte Kovászna Megye Tanácsának sajtóirodája.

  • Fotó: Megyeháza sajtóirodája/Kocsis B. János
    Fotó: Megyeháza sajtóirodája/Kocsis B. János

„Az emberek élete megmenthető, ha van megelőzés, ha van szűrőprogram. A minap jelent meg az Eurostatnak egy felmérése, amely szerint a romániai halálesetek fele elkerülhető lett volna. Szomorú statisztika ez, amit itt, Székelyföldön szeretnénk megelőzni. Háromszéken 2013-ban indítottunk ingyenes szűrőprogramot a Bács-Kiskun Megyei Kórház és a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Hetényi Géza Kórház szakembereinek részvételével, partnerségben a Dr. Fogolyán Kristóf Megyei Sürgősségi Kórházzal. Számunkra az emberek egészsége a legfontosabb, és az évek tapasztalata azt mutatja, mindig van életmentő helyzet a szűréseken is” – fogalmazott Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke a szűrőprogram eredményeiről tartott sajtótájékoztatón.

„Szívesen vagyunk itt, számunkra is a legnagyobb érték, hogy segíthetünk” – mondta Rideg László, a Bács-Kiskun Megyei Közgyűlés elnöke. A kecskeméti orvosok a Nyikó menti árvizek miatt jöttek először Székelyföldre, azóta évente járnak Hargita megyébe, négy éve pedig Háromszéken is szerveznek szűréseket. „Mindig örömmel tesszük, mert úgy érezzük, hogy hazajövünk. Lelkes csapatunk van, az ittlévők között van olyan is, aki 12 éve jár Székelyföldre szűrni, de fiatalodott is a csapat, mondhatjuk, hogy amíg szükség van rá, mi jönni fogunk” – hangsúlyozta dr. Svébis Mihály, a kecskeméti megyei kórház igazgatója. A több mint harmincfős egészségügyi csapat öt nap alatt díjmentesen végzett belgyógyászati, bőrgyógyászati, fül-orr-gégészeti, EKG, gyerekgyógyászati, sebészeti, nőgyógyászati, ideggyógyászati, valamint ultrahang és teljes laborvizsgálatokat. A programban regisztrált 783 személynek összesen 2621 vizsgálatot végeztek el. (mol)

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Ön szerint ki lenne a legjobb államelnök Romániában?











eredmények
szavazatok száma 482
szavazógép
2018-09-10: Közélet - Hecser László:

Kevés jutott az iskolák felújítására

A Baróti Szabó Dávid Szakközépiskola és Gaál Mózes Általános Iskola csak a legszükségesebb beruházásokat tudta elvégezni az új tanév kezdete előtt. Az intézményvezetők szerint mindennek ellenére a diákokat megfelelő körülmények fogadják. A miklósvári diákok és óvodások a plébánia sikeres pályázatának köszönhetően felújított, jóformán teljesen új épületben tanulhatnak.
2018-09-10: Belföld - :

Japán sztrájkkal kezdődik a tanév (Magyar elemisták románoktatása)

Japán sztrájkkal, azaz karszalagos tiltakozással kezdik ma a tanévet több romániai magyar és német oktatási intézményben amiatt, hogy a kormány tanévkezdés előtt rendelettel módosította a tanügyi törvényt, és előírta, hogy a kisebbségi oktatás elemi osztályaiban a tanítók helyett szakképzett román nyelv és irodalom tanároknak kell oktatniuk a román nyelvet. Az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács (EMNT) közleményben kérte a pedagógusokat, csatlakozzanak minél többen az ellenkezéshez.