Tagad a szolgálat

2018. szeptember 11., kedd, Belföld

A Román Hírszerző Szolgálat nem fejtett ki bűnüldözési tevékenységet a korrupcióellenes ügyészség által indított eljárásban, amelynek nyomán hivatali visszaéléssel vádolták meg Borboly Csaba Hargita megyei tanácselnököt – közölte a Hargita megyei törvényszékkel a szolgálat.

A törvényszéknek adott írásbeli válasz értelmében az RHSZ nem végzett megfigyelői, illetve lehallgatói munkát, és semmiféle tevékenységet nem fejtett ki a szóban forgó dosszi­éval kapcsolatban. Borboly Csaba ügyvédje, Sergiu Bogdan ezzel szemben azt állítja, hogy az ügyészség marosvásárhelyi irodájának egy korábbi átirata ellentmond az RHSZ mostani válaszának. A hatóság marosvásárhelyi irodája folytatólagos és minősített hivatali visszaélés, hivatali visszaélésre való felbujtás, közhivatalnok által elkövetett közokirat-hamisítás és hamis feljelentés miatt emelt vádat Borboly és további 12 személy ellen.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 1238
szavazógép
2018-09-11: Belföld - :

Tovább terjed a sertéspestis

Giurgiu megyében is megjelent az afrikai sertéspestis, Brăniştari településen a hétvégén igazolták a vírus jelenlétét.
2018-09-11: Máról holnapra - Mózes László:

Fehér szalaggal a méltóságért

Fehér karszalaggal jelezték az új tanév kezdetén a pedagógusok, nem értenek egyet a kisebbségi elemisták románoktatását célzó kormányrendelettel. E japán sztrájk szokatlan összefogást, ritkán észlelhető egységet teremtett az erdélyi iskolákban: nem csupán magyar tanítók és tanárok fejezték ki ellenkezésüket a hórukkos és átgondolatlan, a kisebbségi oktatókat megalázó intézkedéssel szemben, hanem német, szerb ajkúak is hasonló álláspontot képviseltek.